Piątek 22.11.2024

Pedagog szkolny

Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.  

Informacje ogólne

APEL TWOJEGO DZIECKA

10 sygnałów ostrzegawczych

 

  • 800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (numer bezpłatny)
  • 800 100 100 Helpline.org.pl (numer bezpłatny)
  • 116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (numer bezpłatny)

ROK SZKOLNY 2024/2025

    ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

    ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

    Drogi Uczniu,

    Szanowny Rodzicu,

    bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.

        WEBQUEST

        Tydzień Kultury Europejskiej

        Prezentacja multimedialna na temat państw Europy

        • Zielona Szkoła w Mikoszewie

          14.05.2024

          W dniach 6-7 maja uczniowie klas I-III wyjechali na Zieloną Szkołę do Mikoszewa. Oprócz wielu atrakcji, pieszych spacerów, zabaw i gier na świeżym powietrzu nasi podopieczni musieli wykazać się samodzielnością i umiejętnościami społecznymi. Nie lada atrakcją było przepłynięcie promem Wisły na ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą w Świbnie, wieczorna dyskoteka oraz nocne szukanie bursztynów. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach bursztynniczych, w czasie których wykonali pamiątki z bursztynami i muszelkami. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Jantar – znaną miejscowość nadmorską.

          Plaża, słońce, szum fal… czego trzeba więcej? Szkoda, że czas tak szybko minął…

          Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Irena Daniels, Elżbieta Rzeźnik, Anna Rudnik, Weronika Gawin, Agnieszka Żywicka.

        • Ważne święta państwowe

          14.05.2024

          W dniu 30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły, uczniowie klasy II przybliżyli wydarzenia historyczne związane z ustanowieniem tego dokumentu oraz zasady jakie owa konstytucja wprowadzała. Tego samego dnia odbyło się również wspomnienie kolejnej rocznicy chrztu Polski. Uczniowie klasy V i VI zaprezentowali inscenizację „ Jak to ze chrztem było?”

          Do akademii uczniów przygotowały panie Irena Daniels oraz Alina Spierewka.

        • Tydzień Kultury Brytyjskiej

          14.05.2024

          W dniach 8-12.04 w naszej szkole odbył się Tydzień Brytyjski. To był czas pełen fascynujących odkryć i radości z poznawania kultury brytyjskiej. Poprzez różnorodne zajęcia, dzieci miały możliwość poszerzania swojej wiedzy na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

          Wykonane przez uczniów klasy 3 lapbooki były pełnymi ciekawostek dziełami, dzięki którym uczniowie mogli w kreatywny sposób poszerzyć swoją wiedzę.

          W ramach naszego Tygodnia Brytyjskiego odbył się również konkurs, w którym udział wzięli uczniowie klas 4-8.

          Na podium w kategorii klas 4-6 znaleźli się:

          1. Wiktor Zarębski (kl. 6)

          2. Maja Lubińska (kl. 6)

          3. Paweł Pałubicki (kl. 5)

          W kategorii klas 7-8:

          1. Karolina Jażdżewska (kl. 7)

          2. Mikołaj Pestka (kl. 7)

          3. Oskar Dulski (kl. 8 )

        • DZIEŃ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

          13.05.2024

          W czwartek 9 maja w naszej szkole odbył się DZIEŃ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY, który  ma na celu zwiększanie świadomości dzieci w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia, a także rozwianie umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Akcja skierowana była do uczniów z wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki, uczniowie klas 1-4 oraz 5 - 8 spotkali się z Ratownikiem Medycznym oraz Strażakami, którzy w sposób praktyczny przekazywali wiedzę z ratownictwa. Dziękujemy uprzejmie za zaangażowanie, poświęcony czas  oraz dobrą współpracę pani Weronice Grabskiej- ratownikowi medycznemu oraz Strażakom p.Henrykowi Januszewskiemu Prezesowi Ochotnicza Straż Pożarna w Czyczkowach - OSP Czyczkowy p. Hubertowi Teca, P. Karolinie Peplińskiej,  p. Patrykowi Peplińskiemu oraz P. Sebastianowi Jankowskiemu. To był bardzo pouczający i wartościowy dzień.

        • Igor Rafiński i Wiktor Zarębski biorą udział w konkursie „Błogosławieni męczennicy II wojny światowej z Pomorza”. W związku z tym stworzyli mapę myśli o bł. s. Alicji Kotowskiej - zachęcamy do zapoznania się z tą postacią. Niebawem ukaże się ciekawy film.

          08.05.2024
        • Dziś klasa 6, odebrała swoją nagrodę za najbardziej estetyczny stół wielkanocny

          08.05.2024

          Nagroda była przepyszna, domowej roboty pizza przygotowana przez Panią Hanna Leper oraz Panią Ewelina Karnowska 🍕🍕🍕Dziękujemy także dyrektor Krystyna Teca oraz gronu pedagogicznemu za ufundowanie pysznej nagrody, przysmaku uczniów klasy 6. Dziękujemy 🍕🍕🍕❤️❤️❤️

        • Przed majówką przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych odebrały nagrodę za najpiękniejszy stół wielkanocny 😊

          08.05.2024

          Nagrodą były zajęcia poprowadzone przez p. Weronikę i p. Oliwię przy współpracy z Projekt Robot.

          Dzieci z grupy Tuptusie przy tematyce dbania o środowisko w grupach 6-cio osobowych, wysłuchały fragment opowiadania z książki „Franklin sadzi drzewo”. Następnie zbudowały drzewo, dom, poćwiczyły orientację w przestrzeni oraz opowiedziały, jak jeszcze możemy dbać o nasze środowisko.

          Tropiciele po zapoznaniu z historyjką bohaterów zbudowali huśtawkę. Ich zadaniem było utrzymać ją w równowadze poprzez położenie jednego klocka w odpowiednim miejscu.

          Natomiast Zuchy zbudowali nakręcacza do bączków, ich zadaniem było oszacować, który Bączek i dlaczego będzie kręcił się dłużej. Na koniec przedszkolaki wycięły kolorowe nakładki i sprawdzali w jaki sposób zmienia się nakładka wprawiona w ruch.

          Dziękujemy Państwu Oliwii i Szymonowi Teca za możliwość przybliżenia naszym przedszkolakom jak ciekawa i przyjemna może być nauka przy użyciu klocków Lego ®.

        • III Gminny Konkurs "EKO-MODA"

          07.05.2024

          III Gminny Konkurs "EKO-MODA" zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła  II w Brusach. Laureatką 3 miejsca z naszej szkoły została Nina Meller. Uczennica wykonała piękny statek.

          Gratulujemy serdecznie💐

        • AKCJA ŻONKILE

          06.05.2024

          19 kwietnia przypadła rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

          Termin ten świetnie zgrał się z naszą szkolną wycieczką do Warszawy, gdzie znajduje się Muzeum Polin, o którym opowiedziała nam Pani przewodnik po Warszawie @Idzie.my

          Uczniowie klasy VI, również uczcili pamięć o poległych Żydach, wykonując symbolicznego żonkila oraz obejrzeli film udostępniony przez #MuzeumPolin poruszający jakże trudne kwestie i ciężko wytłumaczalne do dnia dzisiejszego….

          Dlaczego żonkile?

          Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

          – Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".

          Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

          #MuzeumPolin Idzie.my

        • W ramach lekcji informatyki, uczniowie klasy ósmej naszej szkoły mieli wyjątkową okazję zobaczyć, jak wygląda współczesne programowanie w praktyce

          06.05.2024

          Odwiedziliśmy miejscowy zakład specjalizujący się w produkcji za pomocą obrabiarek CNC.

          Podczas wizyty, ósmoklasiści mogli przyjrzeć się, jak zaawansowane oprogramowanie pozwala na tworzenie skomplikowanych części z niezwykłą precyzją. To była doskonała okazja, aby zrozumieć, jak umiejętności nabyte w klasie mogą być stosowane w rzeczywistych warunkach pracy.

          Zachęcamy wszystkich uczniów do dalszego zgłębiania tajników programowania, ponieważ to właśnie te umiejętności kształtują przyszłość naszego świata. Dziękujemy Stanisławowi i Szymonowi Teca za ciepłe przyjęcie i cenne lekcje praktyczne.

        • Szlakiem pewnego hobbita.. czyli klasa 6 śladami Bilbo Bagginsa przemierza niebezpieczne Śródziemie. 🧙🧝💎⚔️🔥🕷️👣😀

          30.04.2024

          Dziękujemy za pomoc Pani Agnieszce Żywickiej oraz klasie 7.

        • Od jutra rozpoczynany piękny miesiąc maj. Jak co roku zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę 🙏 podczas nabożeństw majowych przy naszej kapliczce. Liczymy na Waszą obecność 🙏

          30.04.2024
        • Szlakiem pewnego hobbita.. czyli klasa 6 śladami Bilbo Bagginsa przemierza niebezpieczne Śródziemie. 🧙🧝💎⚔️🔥🕷️👣😀

          30.04.2024

          Dziękujemy za pomoc Pani Agnieszce Żywickiej oraz klasie 7.

        • Wycieczka do Warszawy - dzień 3

          24.04.2024

          Trzeci dzień wycieczki do Warszawy zawierał coś dla ciała i coś dla ducha. Dla ciała był pobyt w Park Rozrywki #KochamSkakać - Warszawa . Po drodze zobaczyliśmy też największe w Polsce lotnisko Chopina i odlatujące samoloty. Dla ducha była wizyta w Ołtarzewie, miejscu pobytu i studiów naszego patrona bł. ks. Józefa Jankowskiego. Kleryk WSD Pallotynów w Ołtarzewie opowiedział o kościele i ołtarzach, które w nim są.

          To była bardzo udana wycieczka.

        • Wycieczka do Warszawy - dzień 2

          23.04.2024

          Drugi dzień wycieczki do Warszawy rozpoczęliśmy od spaceru do ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Po drodze zatrzymaliśmy się przy Pomniku Nauczycieli Tajnego Nauczania. W ogrodach zachwycaliśmy się pięknem przyrody i roślin, które tutaj są już bardziej rozwinięte.

          Kolejnym punktem była warszawską syrenka nad Wisłą, a po niej Centrum Nauki Kopernik. Tam uczyliśmy się przez doświadczenia oraz byliśmy w planetarium na seansie "Niewidzialny wszechświat". Planetarium i wystawy zrobiły na nas ogromne wrażenie.

          Kolejnym punktem był Pałac Kultury i Nauki i taras widokowy, z którego podziwialiśmy piękno i ogrom Warszawy.

          Kolejną atrakcją był pobyt w znanej galerii handlowej Złote tarasy.

          Wśród atrakcji były też przejazdy metrem.

          Nim m.in. udaliśmy się na Plac Wilsona, z którego poszliśmy do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego imieniny jutro przypadają.

          Dzień zakończyliśmy spacerem Traktem Królewskim. Po drodze zobaczyliśmy kościół św. Krzyża, w którym znajdują się serca Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta; pomnik kard. Stefana Wyszyńskiego i kościół sióstr wizytek, w którym posługiwał znany poeta ks. Jan Twardowski; pałac prezydencki; kościół św. Anny, w którym słynne kazanie ze słowami non possumus wypowiedział wspomniany Prymas Tysiąclecia; katedrę warszawską, gdzie jest pochowany, aż doszliśmy na rynek Starego Miasta z syrenką warszawską i barbakan. To był bardzo dobrze spędzony dzień, a Warszawa ugościła nas piękną słoneczną pogodą.

        • Wycieczka do Warszawy - dzień 1

          22.04.2024

          Pierwszy dzień wycieczki do Warszawy rozpoczęliśmy od spaceru z Idzie.my szlakiem Kamieni na szaniec. Ciekawe przedstawienie historii bohaterów lektury sprawiło, że niejako przenieśliśmy się w czasie.  Następnie poszliśmy do Łazienek Królewskich, by zachwycić się widokami Pałacu na Wyspie oraz pójść pod słynny pomnik Fryderyka Chopina.  Ostatnim punktem były "Piłkarskie emocje" na Stadionie Narodowym. To był długi, ale bardzo owocny dzień.

        • Dzień Ziemi 🌏🌍🌎

          19.04.2024

          Dzień Ziemi 🌏🌍🌎lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. 22 kwietnia 2024 r. po raz 5️⃣4️⃣obchodzimy Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik.  W ramach obchodów Dnia Ziemi klasa VI przygotowała krótką prezentację aby zwiększyć naszą świadomość na temat materiałów plastikowych.

        • WIOSENNA EDYCJA GMINNEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK ⚽️

          18.04.2024

          W dniach 15-18.04.2024r. na boisku sportowym w Czyczkowach odbyła się wiosenna edycja Gminnej ligi piłki nożnej w ramach igrzysk dzieci i młodzieży. W turnieju zagrały reprezentacje szkół z naszej Gminy.  

          Wyniki przedstawiają się następująco:
           

          Igrzyska Młodzieży Chłopców:

          I miejsce: SP Lubnia🥇

          II miejsce: SP 1 Brusy🥈

          III miejsce: SP Zalesie 🥉

          IV miejsce: SP Leśno

          V - VII miejsca: SP Kosobudy, SP Czyczkowy, SP 2 Brusy

          Igrzyska Młodzieży Dziewczyny:

          I miejsce: SP Czyczkowy🥇

          II miejsce: SP 2 Brusy🥈

          III miejsce: SP Leśno🥉

          IV miejsce: SP Wielkie Chełmy

          Igrzyska Dzieci Dziewczyny:

          I miejsce: SP Leśno🥇

          II miejsce: SP 2 Brusy🥈

          III miejsce: SP Czyczkowy🥉

          IV miejsce: SP Wielkie Chełmy

          V miejsce: SP Czapiewice  

          Igrzyska Dzieci Chłopców:

          I miejsce: SP 2 Brusy🥇

          II miejsce: SP Czyczkowy🥈

          III miejsce: SP 1 Brusy🥉

          IV miejsce: SP Leśno

          V-VI miejsca: SP Kosobudy, SP Zalesie

          VII-IX miejsca SP Wielkie Chełmy, SP Lubnia, SP Czapiewice

          Najlepsze drużyny uzyskały prawo startu w zawodach powiatowych i otrzymały pamiątkowe puchary i medale 🏆🥇🥈🥉  Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i sportową rywalizację. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na jesień 🖐️

        • Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji międzyszkolnego konkursu Mistrz Odnawialnych Źródeł Energii!

          17.04.2024

          Tematem tegorocznej edycji jest energia odnawialna wokół nas! Dołącz do naszego konkursu “Mistrz Odnawialnych Źródeł Energii” Narysuj, namaluj, stwórz prezentację lub rzeźbę! Lubisz konstruować?  Stwórz makietę! Format pracy jest dowolny! 🙂 Termin do 12-go maja! Pośpiesz się, nie czekaj zacznij działać dla 🌎🌍🌏🌏 Czekają cenne nagrody!!! 🚴🏻🏄‍♂️⌚️

          Zgoda i oświadczenie na udział w konkursie dostępne u Pani Ani Błaszkowskiej lub w pokoju nauczycielskim. Prace konkursowe można oddawać w pokoju nauczycielskim. #EnergiaOdnawialna #KonkursMistrzOdnawialnychŹródełEnergii

        strona:

        Aktualności

        Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
          Czyczkowy, ul. Główna 46
          89-632 Brusy
        • +48 52/398-23-64

        Galeria zdjęć