Środa 14.05.2025

Pedagog szkolny

Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.  

Informacje ogólne

APEL TWOJEGO DZIECKA

10 sygnałów ostrzegawczych

 

  • 800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (numer bezpłatny)
  • 800 100 100 Helpline.org.pl (numer bezpłatny)
  • 116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (numer bezpłatny)

ROK SZKOLNY 2024/2025

    ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

    ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

    Drogi Uczniu,

    Szanowny Rodzicu,

    bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.

        WEBQUEST

        Tydzień Kultury Europejskiej

        Prezentacja multimedialna na temat państw Europy

        • Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

          Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

          22 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów kl. VI, którzy stali się absolwentami tej szkoły.

          Klasę VI ukończyło 9 uczniów:

          1. Oliwia Frymark
          2. Adrian Kacalak
          3. Agata Kalaczynska
          4. Katarzyna Kiczka
          5. Sandra Kiedrowicz
          6. Natalia Kiedrowska
          7. Kamil Kłosiński
          8. Karolina Rekowska
          9. Kinga Zmuda Trzebiatowska.

          Na uroczystość przybyli uczniowie, ich rodzice, uczniowie kl. V, żegnający swoich starszych kolegów i koleżanki, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: p. dyrektor GZO Jacek Bruski oraz p. sołtys i radna Bernadeta Niebrzydowska.

          Uczniowie w pięknym programie słowno – muzycznym dziękowali rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczyli się o nich w czasie lat szkolnych. Podziękowaniom towarzyszyło szczere wzruszenie, zarówno uczniów jak i nauczycieli, którzy oddają bardzo dobrą klasę do gimnazjum, by tam mogła dalej rozwijać swe talenty i uzdolnienia.

          Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a uczennnica, która osiągnęła najlepszy wynik na sprawdzianie kl. VI otrzymała nagrodę od dyrektora GZO, a było to Natalia Kiedrowska.

          Osób, które otrzymały świadectwo z wyróżnieniem spośród 9-osobowej klasy było 7. Jest to adekwatne do ich średniego wyniku sprawdzianu, który był drugi wśród najlepszych w gminie.

           

           

        • Zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

          Zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

          W czerwcu 2016r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach odbył się cykl zajęć profilaktycznych dla kl. I – III i IV – VI w ramach ogólnopolskiego programu „Zachowaj trzeźwy umysł”, poprowadzonych przez p. Annę Pestka. Uczniowie wypełniając karty pracy zastanawiali się nad zdrowym stylem życia oraz czym jest dobra opieka. Zostali też zachęceni do wzięcia udziału w konkursie „Pod dobrą opieką”.

        • Cykl zajęć i akcji w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach promujących czytelnictwo

          Cykl zajęć i akcji w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach promujących czytelnictwo

           

           

           

           

           

          1. 18 maja 2016r. w kl. V odbyła się godzina wychowawcza, przygotowana przez uczennice: Julię Drobińską i Martynę Drobińską, na temat: „Czy książka może przegrać z komputerem i telewizorem”.
          2. Na ulotkach przedstawione zostały główne wady i zalety korzystania z tych mediów. Ogłoszone zostały też statystyki książek przeczytanych przez klasę w mijającym roku szkolnym.
            Na koniec przeprowadzone zostało głosowanie, które jednogłośnie wykazało, że książka jest lepszym i bardziej wiarygodnym źródłem wiedzy.

           

          1. 4 maja nauczyciele naszej szkoły czytali uczniom kl. II „Bajki polskie” Marty Berowskiej. Nowo zakupione książki, z których korzystali nauczyciele zachwyciły dzieci pięknymi ilustracjami i starannym wydaniem. Uczniowie z radością wysłuchali czytanych utworów. 
            Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i pogodnej atmosferze.

           

          1. 4 czerwca, by propagować czytelnictwo wśród dzieci, rozwijać pamięć i wyobraźnię i pomysłowość uczniowie klasy V i VI wystąpili z przedstawieniem kukiełkowym „Czerwony Kapturek”. Perfekcyjnie przygotowani „młodzi aktorzy” potrafili dostarczyć najmłodszym mnóstwo atrakcyjnych przeżyć.

           

          1. Od 16 do 20 maja trwała akcja „Poczytaj mi przyjacielu”. Uczennice kl. VI czytali bajki uczniom kl. I. Książki te rozbudzały wyobraźnię młodszych kolegów i koleżanki, którzy z zainteresowaniem słuchali o losach bohaterów.

           

          1. 24 maja 2016r. odbyło się spotkanie czytelnicze uczniów naszej szkoły – zerówki. Dziewczęta z aktywu bibliotecznego czytały ulubioną bajkę.
            Podsumowaniem było zadawanie pytań. Dzieci spisały się na medal, ponieważ bardzo ładnie słuchały i bez problemu poradziły sobie z podaniem odpowiedzi na zadane pytania.

           

          1. 31 maja 2016r. uczniowie kl. IV – VI odwiedzili Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Celem wizyty była rozmowa na temat nowości wydawniczych oraz ulubionych książek dla młodzieży oraz poznanie zasad funkcjonowania biblioteki, szukania w katalogach on-line.
            Dzieci miały również możliwość porównania obu bibliotek – gminnej ze swoją szkolną.

           

          1. 8 czerwca 2016r. w kl. IV odbyła się godzina wychowawcza pt. „Savoire – vivre”  - Grzegorz Kasdepke, czyli warto rozmawiać o książce. Na przykładzie fragmentu książki dzieci zrozumiały, że bez porozumiewania się między ludźmi nie da się funkcjonować. Okazało się także, że książka jest sposobem na radzenie sobie ze stresem i złością. Na zakończenie zajęć uczniowie dokonali podsumowania, dlaczego warto czytać książki.

           

          1. 10 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu „Moja ulubiona postać z książki – strój na ulubionego bohatera”. Dzieci przyszły do szkoły przebrane za postaci z książek. Dzieci po przeczytaniu wybranej przez siebie książki zaprojektowały i wykonały strój. Jury oceniało najciekawsze stroje oraz przygotowane krótkie informacje o wybranym bohaterze.

           

          1. W ramach konkursu „Warto czytać” dzieci wykonały okładki do wybranej książki. 14 czerwca jury wybrało najciekawsze prace, które zostały nagrodzone.

           

          1. Uczniowie przeprowadzili wywiad z rodzicami na temat: „Co czytałem, gdy miałem 12 lat?”.
            15 czerwca 2016r. ciekawe wywiady zostały umieszczone w kąciku czytelniczym.

           

          1. 16 czerwca 2016r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu w ramach „Książka naszych marzeń”. Uczniowie mieli przedstawić w formie plastycznej rebus, którego rozwiązanie stanowił tytuł książki dla dzieci.

           

          Opracowała Grażyna Zdolska

           

        • Podsumowanie XII Gminnej Ligi Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Brusy

          Podsumowanie XII Gminnej Ligi Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Brusy

                       Dnia 16 czerwca 2016r. na boisku sportowym w Czyczkowach spotkali  się wszyscy zawodnicy biorący udział w rozgrywkach piłkarskich Gminnej Ligi Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Brusy.

          Rozgrywki odbywałysię według harmonogramu od majado czerwca w dwóch grupach A i B. Rozegrano 16 meczy, wpadło 131 bramek(w grupie A - 95, B- 36)

          Opiekunowie wybrali najlepszych zawodników turnieju: Jakub Kossak Główczwski, Igor Jeżewski, Krzysztof Narloch, Stanisław Bieliński, Karol Kobus, Ksawier Kurs, Sandra Kiedrowicz, Jakub Januszewski, Karol Łosiński.

          Rozegrano konkurs na" najlepszego bramkarza" , został nim Maksymilian Cysewski, na drugim miejscu uplasował się Dariusz Gawin.                                                

           

          Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

          Grupa A

          1. Leśno
          2. Brusy
          3. Lubnia
          4. Wielkie Chełmy
          5. Czyczkowy            

           

          Grupa B

          1. Zalesie
          2. Kosobudy
          3. Męcikał 
          4. Czapiewice

           

          Gminna Liga to projekt realizowany ze środków budżetu Gminy Brusy w ramach konkursu grantowego. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czyczkowy "Zaboracy", współorganizatorami sąnauczyciele wychowania fizycznego ze szkół podstawowych biorących udział w rozgrywkach, często pomocą służyp. Stanisław Kobierowski.

          Opracowała Krystyna Teca

        • KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ

          KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ

                       Program realizowany w roku szkolnym 2015/2016 skierowany był do uczniów klas IV - VI ,którzy podczas 8 rajdów rowerowych mieli możliwość poznania piękna Ziemi Zaborskiej. Do koła należało 19 osób, każdy z nich za każdy rajd zdobywał punkty równe liczbie przejechanych kilometrów. Martyna Drobińska i Aleksandra Januszewska zajęły I miejsce - zdobyły po 120 punktów, na II miejscu była Julia Drobińska 81 pkt., na III miejscu Natalia Kiedrowska 72 pkt.

          Podczas ostatniego rajdu  udaliśmy się do zakładu naprawy rowerów - p. Kazimierza Drzewickiego aby dowiedzieć się jak dbać o rower. Na zakończenie zorganizowaliśmy piknik na "Wigórze" podczas którego rozmawialiśmy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach podczas wakacji.

           

          Opiekun Krystyna Teca

        • Natalia Kiedrowska po raz drugi laureatką finału „Rodny Mòwë” w Chmielnie

          Natalia Kiedrowska po raz drugi laureatką finału „Rodny Mòwë” w Chmielnie

          11-12 czerwca w Chmielnie po raz 45 odbył się finał konkursu „Rodnô Mòwa”. Uczennica VI kl. SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach – Natalia Kiedrowska – już po raz trzeci reprezentowała powiat chojnicki na finale. Jej recytacja zachwyciła komisję konkursową, która przyznała jej III miejsce. To wielki sukces, być wśród najlepszych z najlepszych. Nagrodę Natalii wręczyła Pomorska Kurator Oświaty p. Monika Kończyk. Warto dodać, że już po raz drugi Natalia została laureatką finału, gdyż 3 lata temu w kl. III również zajęła III miejsce.

          Uczennica przygotowała się pod kierunkiem nauczycielki j. kaszubskiego Anny Pestka.

        • Wycieczka kl. I – III SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach do Torunia

          Wycieczka kl. I – III SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach do Torunia

          8 czerwca 2016r. wczesnym rankiem uczniowie kl. I – III oraz kilkoro starszych wybrali się na wycieczkę do Torunia. Kierownikiem wycieczki była p. Irena Daniels, zaś opiekę sprawowały: p. dyr. Ewa Rokita, p. Gariela Jankowska, p. Anna Roda i p. Anna Pestka.

          Już podczas podróży dzieci zaznały kilku wrażeń, bowiem mijały miejsca ćwiczeń wojskowych Anakonda 2016.

          Poznawanie Torunia dzieci rozpoczęły od wizyty oraz pokazie w planetarium.

          Następnie spacerując pięknymi uliczkami Torunia wszyscy doszli do Teatru Baj Pomorski, by tam zobaczyć spektakl „Kopciuszek”.

          Po spektaklu rozpoczęło się zwiedzanie z przewodnikiem. Dzieci zapoznały się z historią Torunia, zobaczyły najważniejsze zabytki miasta oraz poznały dzieje Mikołaja Kopernika. Zobaczyły też jego dom, a przy pomniku zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Miasto miały okazję poznawać też podczas podróży zabytkowym tramwajem.

          Zwiedzanie zakończyły posiłkiem w McDonaldzie.

          Zmęczone, ale bardzo zadowolone, z chęcią powrotu jeszcze do tego miasta – bezpiecznie wróciły do swych domów.

        • Dzień Dziecka uczniów SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

          Dzień Dziecka uczniów SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

          Uczniowie kl. I – VI Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach na swoje święto z okazji Dnia Dziecka pojechali do Widna. Ta cicha okolica okazała się idealna, by miło i ciekawie spędzić czas. Uczniowie na początku zostali podzieleni przez p. Krystynę Teca na 10 drużyn. Każda z drużyn wybrała swego kapitana, następnie utworzyła swoją nazwę i hasło – okrzyk. Każde z tych zadań było punktowane i oceniane przez nauczycieli. Następnie drużyny odbyły bieg na orientację, podczas którego musiały odpowiedzieć na pytania znajdujące się na pachołkach. Czas zakończenia biegu zdecydował o kolejnych punktach. Po zakończeniu tej dyscypliny odbył się taniec. Drużyny wymyślały układ taneczny do tej samej melodii. Rywalizacja okazała się bardzo wyrównana. Po aktywnie spędzonej pierwszej części dnia przyszedł czas na mały odpoczynek i posiłek. Dzieci jadły kiełbaski i bułki wypiekane w słynnym piecu chlebowym w Widnie. Wcześniej miały okazję obserwować proces wypiekania tych bułek.

          Wśród atrakcji były również konkursy związane z rybołówstwem, przygotowane przez p. Mariusza Zdolskiego. W tej dziedzinie najlepszy okazał się  uczeń kl. V – Szymon Cupa.

          Na koniec nastąpiło podsumowanie rywalizacji, a po powrocie do szkoły uczniowie odebrali swoje nagrody i poczęstowali się lodami.

          Pogoda i humory wszystkim dopisały i dzień  ten na pewno zapisze się wszystkim w pamięci jako kolejny dobry dzień!

        • Uczniowie kl. IV – VI na lekcji przyrody w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”

          Uczniowie kl. IV – VI na lekcji przyrody w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”

          24 maja 2016r. uczniowie kl. IV – VI Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach udali się na wycieczkę edukacyjną do siedziby Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie, by tam odbyć lekcję dotyczącą ochrony przyrody. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i brali aktywny udział w tej niecodziennej lekcji.

        • Uczniowie SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach z teatrem kukiełkowym po kaszubsku

          Uczniowie SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach z teatrem kukiełkowym po kaszubsku

          24 maja 2016r. w Chacie Kaszubskiej w Brusach Jagliach nastąpiło otwarcie wystawy Alojzego Liedtke – twórcy teatru kukiełkowego „Świerszczyk” w Brusach oraz znanego działacza. Podczas otwarcia wystawy zgromadzona rodzina i goście mieli okazję zobaczyć współczesny teatr kukiełkowy. Uczniowie kl. V i VI Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach wystąpili z „Czerwonym Kapturkiem” w języku kaszubskim. Przedstawienie jest kontynuacją projektu realizowanego w ubiegłym roku w ramach "Równać szanse", który podjęło Sowarzyszenie Rozwoju Wsi "Zaboracy". W ramach projektu scenariusz i muzykę opracował Przemysław Mikołajczyk, a tłumaczenia bajki na j. kaszubski dokonała Anna Pestka. 

        • Gminny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

          Gminny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

          17 maja 2016r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pomysłodawczynią i inicjatorką konkursu jest p. Anna Roda – nauczycielka j. angielskiego w tej szkole. Przy wsparciu p. dyrektor Ewy Rokita oraz Rady Rodziców szkoła gościła tego dnia 18 uczniów oraz 3 nauczycieli ze szkół w: Brusach, Czapiewicach, Kosobudach, Męcikale, Wielkich Chełmach i Zalesiu.

          Uczniowie zmagali się z rozwiązaniem testu, który nie należał do prostych. Test składał się z 4 typów zadań jednokrotnego wyboru. Maksymalnie można było uzyskać 120 punktów.

          Komisja w składzie: Beata Rudnik, Katarzyna Rosiak, Barbara Wardyn i Anna Roda oceniła prace i przyznała następujące miejsca:

          I miejsce – Aleksandra Januszewska ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach (116 punktów)

          II miejsce – Sara Drobińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach (105 punktów)

          III miejsce – Christopher Wade ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach (80 punktów)

          IV miejsce – Natalia Kiedrowska ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach (79 punktów)

          V miejsce – Bartosz Warnke ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu (72 punkty)

          VI miejsce – Agnieszka Szulc ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu (71 punktów)

          VII miejsce – Kinga Pick ze Szkoły Podstawowej w Czapiewicach (61 punktów)

          Wszystkim uczestnikom, zwłaszcza tym nagrodzonym gratulujemy!

        • Janusz Chomontek w Czyczkowach

          Janusz Chomontek w Czyczkowach

          12 maja 2016r. pan Janusz Chomontek, który odwiedzał szkoły naszej gminy dotarł również do Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach. Pan Janusz jest wpisany do Księgi rekordów Guinnessa  jako mistrz podbijania piłek.

          Dzieci z uwagą przypatrywały się, co p. Janusz wyczyniał z piłką. Jego sztuczki i triki wydawały się nieprawdopodobne. Na koniec jego fani mieli możliwość otrzymania autografu oraz zrobienia zdjęcia.

        • Sukcesy recytatorskie uczennic Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

          Sukcesy recytatorskie uczennic Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

          12 maja 2016r. w CKiB w Brusach odbył się powiatowy etap konkursu „Rodnô Mòwa”, w którym udział wzięli uczniowie powiatu chojnickiego.

          Szkołę Podstawową im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach reprezentowały: Julia Grzelak i Oliwia Kiedrowicz z kl. III oraz Natalia Kiedrowska i Sandra Kiedrowicz z kl. VI.

          Trzy z nich znalazły się wśród nagrodzonych. Spośród nich jury wyłoniło także laureatkę I miejsca, która weźmie udział w finale konkursu w Chmielnie.

          Oto nagrodzone:

          Oliwia Kiedrowicz z kl. II – wyróżnienie

          Sandra Kiedrowicz z kl. VI – III miejsce

          Natalia Kiedrowicz z kl. VI – I miejsce.

          Warto dodać, że Natalia już po raz trzeci weźmie udział w finale w Chmielnie.

          Uczennice przygotowały się pod kierunkiem p. Anny Pestka – nauczycielki j. kaszuskiego.

        • Kl. I i II w Parku Narodowym "Bory Tucholskie"

          Kl. I i II w Parku Narodowym "Bory Tucholskie"

          27 kwietnia 2016r. podczas, gdy kl. III - VI były na wycieczce w Warszawie uczniowie kl. I i II pojechali do siedziby Parku Narodowego "Bory Tucholskie" w Chocińskim Młynie, by tam odbyć żywą lekcję przyrody, a następnie wspólnie spędzić czas przy ognisku i posilić się kiełbaskami.

           

        • Z wizytą w stolicy

          Z wizytą w stolicy

          W dniach 26 – 29 kwietnia 2016r. uczniowie kl. III – VI Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach oraz kilku gimnazjalistów również z Czyczków byli na wycieczce edukacyjnej. Celem wyjazdu było poznanie Warszawy – stolicy naszego kraju, jej historii, kultury, atrakcji.

          Dla większości dzieci i młodzieży było to pierwsze zetknięcie się z tym miastem na żywo. Uczestnicy chłonęli wiedzę, którą niesie z sobą to miasto. Pierwszego dnia zwiedzili Sejm Rzeczypospolitej, Muzeum Wojska Polskiego oraz Łazienki Królewskie. Przedstawiciele nauczycieli: p. Gabriela Jankowska, p. Krystyna Teca i p. Anna Pestka spotkali się też z postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. Józefa Jankowskiego – ks. Henrykiem Kietlińskim, który mimo wieku i przebytych chorób wciąż aktywnie działa, by szerzyć kult naszego patrona i innych męczenników II wojny światowej. Ks. Henryk przesłał również pozdrowienia dla całej społeczności szkolnej. Po zakwaterowaniu się w Ołtarzewie i chwili odpoczynku oraz obiadokolacji wszyscy udali się na pobliskie boisko, by wziąć udział w rozgrywkach piłki nożnej.

          Drugi dzień rozpoczął się od Mszy Świętej odprawianej w Ołtarzewie – miejscu pobytu Patrona szkoły – w intencji uczniów i całej społeczności Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, w której wzięli udział wszyscy uczestnicy wycieczki. Mimo padającego deszczu drugi dzień miał bardzo bogaty program. Tego i kolejnego dnia wszyscy zwiedzali Warszawę z przewodnikiem, by jak najwięcej dowiedzieć się o tym mieście i jego historii. Zwiedzanie rozpoczęli od spotkania na Placu Zamkowym przy Kolumnie Zygmunta, następnie była cała starówka, a na niej Katedra Św. Jana Chrzciciela, Kościół Jezuitów, a przy nim pomnik niedźwiadka, pęknięty dzwon, Rynek Starego Miasta z Syrenką, okno prowadzące do piwnicy, w której przebywał legendarny Bazyliszek, Barbakan, stare mury, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Kilińskiego, by wreszcie dojść do Zamku Królewskiego. Ten zwiedzony z przewodnikami zachwycił uczy uczestników swym bogactwem i dostojeństwem sal tronowych i innych komnat. Dalsze zwiedzanie wiodło Traktem Królewskim. Na Krakowskim Przedmieściu wycieczka zatrzymała się przy Pałacu Prezydenta, przy domu, w którym zamieszkiwał Fryderyk Chopin i Cyprian Kamil Norwid. Kolejne miejsca to Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski i Pomnik Marszałka Piłsudskiego. Kolejne ciekawe miejsca to Uniwersytet Warszawski. Dalej trasa wiodła już poprzez Nowy Świat, a przy nim kościół św. Krzyża, w którym znajduje się serce Fryderyka Chopina i Władysława Raymonta. Następnie pomnik Mikołaja Kopernika. Na tym zakończyła się przedpołudniowa część zwiedzania.

          Po posileniu się i wysuszeniu ubrań (gdyż ciągle padał deszcz) w Bibliotece Uniwersyteckiej wycieczka ruszyła w dalszą drogę. Tam zobaczyła złotą kaczkę na Tamce. Miejscem zatrzymania była Manufaktura Cukierków, gdzie uczestnicy z zainteresowaniem oglądali proces ręcznego wyrobu cukierków. Dowiedzieli się przy tym z czego tworzyło się cukierki. Poznali naturalne sposoby barwienia ich, a na koniec otrzymali słodki pakiecik do domu.

          Po opuszczeniu Manufaktury Cukierków wszyscy udali się do znanej galerii „Złote tarasy”, by tam w kinie obejrzeć interesujący film przyrodniczy „Łowcy miodu”. Film poruszał problem wymierania pszczół.

          Największa atrakcja dla sportowców i nie tylko czekała na wszystkich na koniec dnia. Był to Stadion Narodowy, który uczestnicy mieli okazję zwiedzić już wieczorną porą, aby potem wrócić do Ołtarzewa – miejsca noclegu – i po drodze podziwiać Warszawę nocą.

          Trzeci dzień był już słoneczny, więc z nowymi siłami wszyscy wyruszyli na dalsze poznawanie Warszawy. Pierwszą atrakcją tego dnia było Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci mieli okazję przeprowadzać doświadczenia i ciekawe eksperymenty. Po nim wszyscy zażyli pięknego słońca w ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, w której poprzedniego dnia jedli obiad.

          Stamtąd już z przewodnikiem udali się nad Wisłę, by tam zobaczyć kolejną Warszawską Syrenę. Kolejnym nowym doświadczeniem była przejażdżka metrem, dwiema liniami: starą i nową.

          Dzięki tej przejażdżce wszyscy znaleźli się pod Pałacem Kultury i Nauki, by tam wjechać windą na 30 piętro na taras widokowy. Przejrzyste niebo sprawiło, że wszyscy mogli zobaczyć ogromne miasto Warszawę z każdej strony.

          Stamtąd wycieczka udała się do Muzeum Powstania Warszawskiego, by w kaplicy poświęconej 108 błogosławionym pomodlić się do bł. ks. Józefa i odszukać go na malowidłach ściennych.

          Przedostatnim miejscem zwiedzonym tego dnia w Warszawie było Lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu. Tam przewodnik zapoznał uczestników z całą procedurą związaną z lotami oraz wszyscy udali się na taras widokowy, by zaobserwować odloty i przyloty samolotów.

          Pod koniec trzeciego dnia wszyscy udali się na Cmentarz Powązkowski, by tam pomodlić się przy grobach znanych Polaków, tych którzy służyli naszej ojczyźnie oraz tych, którzy przelali za nią krew.

          Po zwiedzeniu cmentarza wszyscy pożegnali się z przewodnikiem i podziękowali mu za trud oprowadzania i zapoznawania z piękną stolicą.

          Ostatni dzień to pakowanie oraz wyjazd do domu. Jednak i droga powrotna przeplatana była zwiedzaniem i atrakcjami. Po drodze wszyscy zatrzymali się w Żelazowej Woli – miejscu narodzin Fryderyka Chopina. Spacer po ogrodzie przy dźwiękach muzyki słynnego pianisty i kompozytora były pięknym sposobem spędzenia czasu postoju podczas podróży.

          Aby wycieczka była jeszcze milej wspominana kolejnym miejscem postoju był Aquapark w Kutnie, który swymi atrakcjami zachwycił wszystkich uczniów.

          Po aquaparku wszyscy uzupełnili swoje kalorie dzięki pożywnemu obiadowi.

          Około godz.  20.00 cała wycieczka bezpiecznie i szczęśliwie dotarła do Czyczków.

          Wycieczka ta nie miałaby takiego programu, gdyby nie ciężka praca i zaplanowanie jej przez kierowniczkę wyjazdu p. Krystynę Teca. Dziećmi i młodzieżą opiekowali się również pozostali nauczyciele: p. Gabriela Jankowska, p. Krystyna Stoltmann, p. Grażyna i Mariusz Zdolscy oraz p. Anna Pestka. Wspomagała ich jeszcze jedna mama – uczestniczka wycieczki p. Sylwia Andrearczyk.

          Uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach otrzymali 100zł dofinansowania na każdego od naszej Rady Rodziców, która na ten cel zorganizowała bal charytatywny.

           

        • Gminny Konkurs Gimnastyczny – złoto w rękach dziewcząt z Czyczków

          Gminny Konkurs Gimnastyczny – złoto w rękach dziewcząt z Czyczków

          14 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach odbył się Gminny Konkurs Gimnastyczny.

          Szkołę Podstawową im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Frymark z kl. IV, Oliwia Frymark z kl. VI, Sandra Kiedrowicz z kl. VI i Kinga Zmuda Trzebiatowska z kl. VI. Drużynę przygotowała p. Krystyna Teca, nauczycielka wychowania fizycznego.

          Konkurs składał się z układu drużynowego i ćwiczeń indywidualnych.

          Dziewczynki zachwyciły publiczność i komisję w każdej z tych kategorii i w efekcie zdobyły wszystkie możliwe złote medale, zarówno jako drużyna, jak i w gimnastyce indywidualnej – Oliwia Frymark oraz w ćwiczeniach na ławeczce – Kinga Zmuda Trzebiatowska.

          Gratulujemy dziewczętom sprawności fizycznej, zwinności oraz pełnej synchronizacji podczas ćwiczeń drużynowych.

        • X Czytanie Remusa owocne dla przedstawicieli SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

          X Czytanie Remusa owocne dla przedstawicieli SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

          16 kwietnia w CKiB w Brusach odbyło się jubileuszowe X Czytanie Remusa zorganizowane przez ZKP Brusy i CKiB. W tym roku udział w konkursie wzięło około 100 uczestników.

          Ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach pojechali: Oliwia Kiedrowicz z kl. III, Igor Zarębski z kl. IV oraz Kinga Zmuda Trzebiatowska z kl. VI. Najliczniejsze kategorie to właśnie kl. I – III oraz IV – VI. Mimo to uczniowie z Czyczków wypadli bardzo dobrze.

          Zarówno Oliwia Kiedrowicz, jak i Kinga Zmuda Trzebiatowska zdobyły II miejsce. To nie pierwsze ich sukcesy w tym konkursie.

        • II miejsce w Gminnym Konkursie BRD powędrowało do naszych uczniów

          II miejsce w Gminnym Konkursie BRD powędrowało do naszych uczniów

          7 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach odbyły się Gminne Zawody BRD.

          Szkołę Podstawową im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach reprezentowała drużyna przygotowana przez p. Mariusza Zdolskiego o składzie:

          • Sandra Kiedrowicz
          • Kinga Zmuda Trzebiatowska
          • Adrian Kacalak
          • Kamil Kłosiński.

          Uczniowie ze skupieniem rozwiązywali testy, wykonywali zadania z udzielania pierwszej pomocy oraz pokonywali tor przeszkód. Za wszystko przyznawane były punkty, które dały im ostateczny wynik.

          Drużyna z Czyczków zdobyła II miejsce. Gratulujemy zwycięzcom.

        • Teatr profilaktyczny w Czyczkowach - o bezpiecznym poruszaniu się po drodze

          Teatr profilaktyczny w Czyczkowach - o bezpiecznym poruszaniu się po drodze

          7 kwietnia przedszkolaki Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym.

          Miało ono na celu uwrażliwić dzieci na niebezpieczeństwa jakie czyhają na ulicy, w czasie drogi do szkoły. W czasie przedstawienia dzieci przypomniały sobie zasady, jakich należy przestrzegać podczas drogi do szkoły czy w inne miejsce.

          Teatr poprzez zabawę uczył.

        • Sukcesy wokalne uczniów z Czyczków w Konkursie Piosenki na Powitanie Wiosny

          Sukcesy wokalne uczniów z Czyczków w Konkursie Piosenki na Powitanie Wiosny

          Jak co roku 21 marca w CKiB w Brusach odbył się Konkurs Piosenki Na Powitanie Wiosny, w którym udział wzięło bardzo dużo uczestników z licznych placówek naszej gminy i nie tylko.

          Pojechała również silna reprezentacja Punktu Przedszkolnego oraz Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach.

          Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznało nagrody, a wśród nich znaleźli się najmłodsi uczniowie z Czyczków.

          W kategorii przedszkolnej:

          II miejsce – Maja Szultka z „0” przygotowana przez p. Elżbietę Rzeźnik

          III miejsce – Wiktor Zarębski z Punktu Przedszkolnego przygotowany przez p. Ewelinę Styp Rekowską.

          W kategorii kl. I – III:

          I miejsce – Julia Grzelak z kl. III przygotowana przez p. dyr. Ewę Rokita i p. Gabrielę Jankowską

          II miejsce – Borys Zarębski z kl. II przygotowany przez p. Gabrielę Jankowską

          II miejsce – zespół wokalny z kl. I w składzie: Amelia Kutz, Natalia Pałubicka i Lena Wardyn – przygotowane przez p. Irenę Daniels.

          W konkursie udział wzięli również uczniowie kl. IV i VI przygotowani pod kierunkiem p. Mariusza Zdolskiego.

          Wszystkim uczestnikom, a szczególnie tym wyróżnionym gratulujemy.

        strona:

        Aktualności

        Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
          Czyczkowy, ul. Główna 46
          89-632 Brusy
        • +48 52/398-23-64

        Galeria zdjęć