Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.
Drogi Uczniu,
Szanowny Rodzicu,
bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.
23 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. Akademię poprowadziła klasa V i VI, przygotowana przez p. Grażynę Zdolską.
Akademia miała charakter dydaktyczny. Poprzez piękne wiersze i piosenki uczniowie zachęcali innych do szacunku wobec naszej Matki Ziemi, która została nam dana, by z niej mądrze korzystać.
Po przedstawieniu został podsumowany konkurs ekologiczno – przyrodniczy, przeprowadzony przez p. Grażynę Zdolską w kl. IV – VI.
Laureaci to:
W kl. VI:
I miejsce – Bartłomiej Teca
W kl. V:
I miejsce – Agata Kalaczynska
II miejsce – Natalia Kiedrowska
III miejsce – Kinga Zmuda Trzebiatowska i Adrian Kacalak
W kl. IV:
I miejsce – Aleksandra Januszewska
P. dyrektor Ewa Rokita wraz z organizatorką konkursu wręczyły nagrody i dyplomy, następnie zrobiono pamiątkowe zdjęcie.
21 kwietnia 2015r. Szkołę Podstawową im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach kolejny raz odwiedzili aktorzy Studia Artystycznego Akada. Tym razem wystąpili z programem „Po Polsce podróże małe i duże”.
Każde dziecko zna legendę o Smoku Wawelskim. Dlatego studio zaprosiło zgromadzone dzieci na opowieść o Smoku … Bazylim. Bohater przybył z zagranicy, by odwiedzić swego dziadka - Smoka Wawelskiego w Krakowie. Jednak już na początku wyprawy okazało się, że podróż wcale nie była taka łatwa, bo ktoś na jego mapie poprzestawiał miejscowości, tak by Bazyli nie trafił do grodu księcia Kraka. Bazyli nie zraził się jednak niepowodzeniem i z pomocą Złotej Rybki, Warszawskiej Syrenki oraz widzów dotarł szczęśliwie do celu swojej wyprawy.
Teatr uczył dzieci położenia najważniejszych miast na mapie Polski oraz legend z nimi związanych.
W Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach realizowany jest program „Owoce i warzywa w szkole”. Jak co roku uczniowie poznają dobre wartości i działanie owoców i warzyw. Chętnie je spożywają, gdyż wiedzą, że to źródło witamin i zdrowia.
Nauczyciele zachęcają też uczniów poprzez organizowanie ciekawych zajęć.
W ostatnim czasie kl. I miała okazję przygotować, a następnie spożyć sałatki z warzyw. Dla dzieci to niesamowita radość być małymi kucharzami. W ten sposób uczą się nie tylko higieny podczas jedzenia, ale również podczas robienia dań.
10 kwietnia 2015r. w Parku Narodowym „Bory Tucholskie” odbyło się spotkanie, które zgromadziło uczniów wyróżnionych w XIV Konkursie Humanistyczno – Przyrodniczym „Ortografia w przyrodzie”.
Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Natalia Kiedrowska, która zdobyła I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała: Krystyna Stoltmann
27 marca 2015r. chętni uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach mogli skorzystać z atrakcji parku wodnego w Kościerzynie. Wyjazd zorganizowała p. Krystyna Teca, z pomocą p. Anny Rudnik i Anny Pestka.
Uczniowie chętnie podejmowali zabawy w wodzie, a także ćwiczyli naukę pływania.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach chętnie biorą udział w zajęciach z języka kaszubskiego. Na niech nie tylko uczą się czytać, pisać i mówić po kaszubsku, ale też poznają wiele obrzędów i tradycji, które od lat kultywowane były lub nadal są na Kaszubach.
Jedną z nich jest wierzenie w cudowne właściwości poświęconych w Niedzielę Palmową palm. Te kaszubskie to przewiązane wstążeczkami, ułożone w bukiety gałązki wierzbowe pokryte młodymi baziami z dodatkiem gałązek borówek czy bukszpanu.
Według kaszubskich wierzeń palmy te oddalają nieszczęścia, zażegnują choroby, chronią budynki i inwentarz od wszelkiego zła. Dlatego umieszcza się je w izbach za świętymi obrazami, a także w stodołach, stajniach i pszczelich ulach. Niegdyś zatykano je także w polu we wschodzących świeżo oziminach. Dla ochrony przed chorobami – zwłaszcza gardła i bólami głowy – należało jedną bazię połknąć. Przy pierwszym wypędzie bydła na pastwisko uderzano je poświęconymi gałązkami, aby krowy dobrze się pasły i doiły, a czarownice nie odbierały im mleka. Wierząc w ochronę przed uderzeniem pioruna w czasie burzy święte gałązki spalano. W starych zwyczajach było też sąsiedzkie odwiedzanie i uderzanie gałązkami wierzby ze słowami: „Wierzba bije, jô nie bijã, za tidzéń wiôldżi dzéń, za nocë trzë i trzë są Jastrë”.
Te i inne zwyczaje wzbudzają w uczniach wielkie zainteresowanie, bowiem większość z nich jest dla dzieci nieznana, ale zdarzają się takie, które wciąż jeszcze są żywe w rodzinach kaszubskich.
24 marca 2015r. Szkołę Podstawową im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach nawiedzili aktorzy krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych Art – Re, aby pokazać im bajkę „Jaś i drzewo fasolowe”.
Spektakl zrealizowany jest na podstawie znanej angielskiej baśni. Jaś rusza na targ sprzedać krowę. Spotkana na targu zielarka w zamian za Krasulę ofiarowuje mu ziarna zaczarowanej fasoli. Ziarna trafiają do ziemi, fasola zaczyna rosnąć, aż sięga chmur. Zaciekawiony chłopiec zaczyna wspinać się na nią…
Spektakl przybliżył dzieciom atmosferę wsi oraz nauczył, że zdrowie, rodzina i miłość są o wiele ważniejsze od bogactwa.
Jak tradycja każe uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach przygotowali na pierwszy dzień wiosny Marzanny – symbol zimy, którą chcieli już pożegnać, a powitać nadchodzącą wiosnę.
W poniedziałek 23 marca 2015r. wszystkie klasy zebrały się przed szkołą, trzymając Marzanny. Następnie w pięknym szyku ruszyły na stadion. Podczas drogi dzieci śpiewały piosenki o wiośnie. Gdy korowód dotarł na stadion w okolice stawu, wówczas Marzanny złożono na stosie i podpalono. Podczas palenia słychać było głośną recytację: „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, w ogniu Cię palimy, bo wiosnę wolimy”.
20 marca 2015r. z okazji pierwszego dnia wiosny, w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się Konkurs na powitanie wiosny. Widzowie przez 5 godzin mogli obejrzeć występy 50 podmiotów muzycznych (solistów i zespoły) podzielonych na 5 kategorii wiekowych.
Uczestników oceniało jury w składzie:
1. Pan Piotr Gliszczyński – absolwent Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, nauczyciel muzyki, trębacz.
2. Pan Dariusz Buczek – wokalista, instruktor śpiewu, wielokrotny laureat konkursów wokalnych.
3. Pani Halina Szczepańska – wokalista, pracownik Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.
4. Pan Karol Jankowski – wokalista, członek zespołu Staccato, laureat konkursów wokalnych.
Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:
W kategorii wiekowej: przedszkola
Soliści:
I miejsce: Maja Szultka – Punkt Przedszkolny przy SP w Czyczkowach
II miejsce: Tomasz Szczepański – Szkoła Podstawowa w Męcikale
III miejsce: Lena Wardyn – Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr w Brusach
Zespoły:
I miejsce: Zespół wokalny dziewczynek „Żabki” – Przedszkole nr 1 w Brusach
II miejsce: Zespół wokalny „Promyki” - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr w Brusach
III miejsce: Zespól wokalny „Dzieciaczki” – Szkoła Podstawowa w Kosobudach
Wyróżnienie: Grupa wokalna – Punkt Przedszkolny przy SP w Czyczkowach
W kategorii wiekowej: szkoły podstawowe klasy I – III
Soliści:
I miejsce: Julia Grzelak – Szkoła Podstawowa w Czyczkowach
II miejsce: Oliwia Jażdżewska – Zespół Szkół w Nowej Cerkwi
III miejsce: Teofil Dorszyński – Szkoła Podstawowa w Leśnie
Wyróżnienie: Julia Jankowska – Szkoła Podstawowa w Czapiewicach
Zespoły:
I miejsce: Miniorskiestra – Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach
II miejsce: Oliwia Kiedrowicz i Patrycja Kiedrowska – Szkoła Podstawowa w Czyczkowach
III miejsce: Wiosna – Szkoła Podstawowa w Kosobudach
Wyróżnienie: Turystki – Szkoła Podstawowa w Kosobudach
Wyróżnienie: Zajączki – Szkoła Podstawowa w Kosobudach
W kategorii wiekowej : szkoły podstawowe klasy IV – VI
Soliści :
I miejsce : Wiktoria Szarmach – Ośrodek Kultury w Czersku
II miejsce : Emilia Skwierawska – Szkoła Podstawowa w Lubni
III miejsce : Natalie Sikorska – Szkoła Podstawowa w Kosobudach
Wyróżnienie: Oskar Prieba – Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach
Zespoły:
I miejsce: Zespół wokalny „Gama” – Ośrodek Kultury w Rytlu
II miejsce: Julia & Zuza – Szkoła Podstawowa w Brusach
III miejsce: Grupa wokalna – Szkoła Podstawowa w Czyczkowach
Wyróżnienie: Dźwięczne Nutki – Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach
III miejsce: „To my” – Szkoła Podstawowa w Zalesiu
W kategorii wiekowej: gimnazjum
Soliści:
I miejsce: Alicja Czarnowska – Gimnazjum w Brusach
· II miejsce: Natalia Rudnik – Gimnazjum w Brusach
Zespoły:
· I miejsce: Młodzieżowy Zespół Muzyczny - Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach
· I miejsce: Trio – Zespół Szkół w Silnie
· II miejsce: Zespół Wokalno – Instrumentalny – Zespół Szkół w Silnie
· III miejsce: „Erato” – Ośrodek Kultury w Rytlu
w kategorii wiekowej: szkoły ponadgimnazjalne
Soliści:
· I miejsce: Patrycja Peplińska – Ośrodek Kultury w Czersku.
Uczniowie naszej szkoły również na wyższych poziomach już jako absolwenci są w czołówce. Przykładem jest I miejsce Alicji Czarnowskiej.
Wszystkim śpiewającym i nagrodzonym gratulujemy i życzymy, by poprzez częsty śpiew jeszcze bardziej rozwijały swoje umiejętności wokalne.
W przeddzień ferii zimowych, 30 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach odbyły się szkolne zawody gimnastyczne. W zawodach mógł wziąć udział każdy chętny uczeń począwszy od „0” aż do kl. VI. Uczniowie prezentowali układy indywidualne, a ich gimnastykę oceniała komisja, w skład której należała p. dyrektor Ewa Rokita, organizatorka konkursu p. Krystyna Teca oraz p. Ewelina Styp Rekowska.
Wszystkim dopingowała cała społeczność szkoły oraz przedszkolaki.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kl. „0 i I:
Dziewczynki:
I m. Amelia Kutz z „0”
II m. Julia Rekowska z kl. I
III m. Marta Andrearczyk z „0”
Chłopcy:
II m. Oliwier Kulesza z „0”
III m. Jakub Wardyn z „0”
Kl. II – III:
Dziewczynki:
I m. Katarzyna Frymark z kl. III
II m. Wiktoria Daniels z kl. II
III m. Marlena Kiedrowicz z kl. II
Chłopcy:
I m. Wojciech Kulesza z kl. II
II m. Nikodem Jażdżewski z kl. II
III m. Kajetan Kiedrowski z kl. I
Wyróżnienie Kacper Kutz z kl. II
Kl. IV – VI:
Dziewczynki:
I m. Oliwia Frymark i Kinga Zmuda Trzebiatowska z kl. V
II m. Agata Kalaczynska z kl. V
III m. Sandra Kiedrowicz z kl. V
Wyróżnienia: Natalia Kiedrowska z kl. V i Anna Żychska z kl. VI
Chłopcy:
I m. Dominik Warnke z kl. V
II m. Bartłomiej Teca z kl. VI
III m. Mateusz Nakielski z kl. IV
Wyróżnienia: Michał Gostomski z kl. IV i Kamil Kłosiński z kl. V
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, a zdobywcy miejsc zostali dodatkowo udekorowani medalami.
Na koniec przedstawicielka wszystkich uczniów wręczyła nagrodę publiczności, którą poprzez oddane głosy wszystkich obecnych zdobyła Kinga Zmuda Trzebiatowska z kl. V.
Wszystkim gratulujemy odwagi, sprawnego ciała i dobrych not.
W poniedziałek 26 stycznia dzieci z Punktu Przedszkolnego w Czyczkowach oraz starszaki z zerówki bawiły się na balu karnawałowym.
Dla części przedszkolaków była to pierwsza taka zabawa w życiu. Uczestnicy balu z dumą prezentowali przygotowane przez rodziców stroje, brali udział w konkursach, tańcach i korowodach.
Bal prowadziła pani Irena, która wcieliła się w postać tygrysa i pani Ewelina, która wcieliła się w postać renifera.
Wszyscy świetnie się bawili, humory wszystkim dopisały.
Na zakończenie każdy uczestnik balu otrzymał słodką paczuszkę ufundowaną przez Radę Rodziców działającą przy SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach.
21 stycznia 2015r. w Wiejskim Domu Kultury w Czyczkowach zebrała się pełna sala babć i dziadków oraz ich wnuków. Tego dnia bowiem wnuczęta miały coś do powiedzenia i wyśpiewania swoim babciom i dziadkom. Wyrecytowały im swą wdzięczność i wyśpiewały ogromną miłość.
Popisy rozpoczęły najmłodsze przedszkolaki, przygotowane przez p. Eweliną Styp Rekowską.
Po nich starsze dzieci ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, przygotowane przez p. Gabrielę Jankowską i p. Elżbietę Rzeźnik.
Babcie i dziadkowie otrzymali również serca oraz kwiaty – symbol miłości i wdzięczności.
W miłej atmosferze, przy kawie i ciastach, przygotowanych przez Radę Rodziców, wszyscy spędzili miło styczniowy wieczór.
Po raz kolejny na przełomie grudnia i stycznia 2014/15r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach uczniowie wszystkich klas ćwiczyli znajomość kolęd. A to za przyczyną konkursu „Hej kolęda… Jak to leciało”.
Szkolny etap został przygotowany przez nauczyciela muzyki p. Mariusza Zdolskiego. Podczas konkursu nauczyciel sprawdzał nie tylko znajomość słów, ale również sposób wykonania i zdolności wokalne. Z tego etapu 6 osób zakwalifikowało się do konkursu gminnego:
Z kl. I – III byli to:
Oliwia Kiedrowicz z kl. II, Estera Kacalak z kl. III i Igor Zarębski z kl. III.
Z kl. IV – VI:
Aleksandra Januszewska z kl. IV, Oliwia Frymark z kl. V i Natalia Kiedrowska z kl. V.
Konkurs gminny, przygotowany przez p. Marcina Stoltmanna odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach.
Drużyny z Czyczków spisały się na medal, a właściwie na bombkę. Bowiem drużyna młodsza okazała się być najlepsza, zdobywając I miejsce i otrzymując kolejną już bombkę do kolekcji zebranej w poprzednich latach.
Uczennice z kl. IV – VI spisały się również bardzo dobrze. W ich kategorii jeszcze 2 drużyny były równie dobrze przygotowane i potrzebna była dogrywka.
Ostatecznie dziewczynki z Czyczków zajęły III miejsce.
Wszystkim gratulujemy i życzymy, by kolędy były nie tylko powodem rywalizacji, ale przede wszystkim śpiewami, które towarzyszą wszystkim w okresie Bożego Narodzenia w klasach, szkołach, domach kultury i domach rodzinnych.
Wtorek 16 grudnia 2014r. był dla kl. VI SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach innym wtorkiem niż zazwyczaj. Tego dnia bowiem przeżyli swą ostatnią wigilię w murach szkoły podstawowej. Było to ważne dla nich wydarzenie, na które zaprosili swoich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz gości. Wśród nich znalazł się ks. prałat Zdzisław Wirwicki i ks. proboszcz Mirosław Klawikowski. Był też dyrektor GZO p. Jacek Bruski, radna i sołtys wsi p. Bernadeta Niebrzydowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Lucyna Janikowska.
Na ten ważny dzień uczniowie, pod kierunkiem wychowawcy p. Grażyny Zdolskiej i p. Mariusza Zdolskiego, przygotowali montaż słowno – muzyczny przybliżający tradycje Bożego Narodzenia. Po występie odczytano Ewangelię o narodzinach Jezusa, a ks. proboszcz pobłogosławił opłatek, którym wszyscy się podzielili i złożyli sobie życzenia.
Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Nie mogło też zabraknąć św. Mikołaja z podarkami.
To wydarzenie na pewno pozostanie w pamięci szóstoklasistów, którzy po raz pierwszy odczuli zbliżający się koniec pewnego etapu ich edukacji – szkoły podstawowej.
15 grudnia 2014r. Szkołę Podstawową im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach nawiedzili aktorzy ze studia artystycznego AKADA z Suwałk. Celem przedstawienia teatralnego było zachęcenie uczniów do czytania książek oraz ukazanie wielkiej wartości książek.
Uczniowie żywo reagowali na polecenia prowadzących i w wesoły sposób przyswajali treści przedstawienia.
13 grudnia 2014r. w CKiB w Brusach odbył się konkurs „Mój Jan Karnowski z Czarnowa”. Na konkurs przybyli uczestnicy z Gminy Brusy, Chojnice i Kartuzy.
Konkurs polegał na recytacji własnego wiersza, który został napisany w języku kaszubskim, a inspiracją do jego napisania było życie Jana Karnowskiego.
Z Czyczków udział wzięły 2 uczennice kl. V: Natalia Kiedrowska i Kinga Zmuda Trzebiatowska. Dziewczynki napisały wiersze oraz wyrecytowały je na scenie.
Komisja doceniła twórczość i prezentację Kingi Zmuda Trzebiatowskiej, która otrzymała II miejsce.
Gratulujemy Kindze i życzymy kolejnych kaszubskich sukcesów.
11 grudnia 2014r. uczniowie kl. IV pod opieką wychowawcy p. Krystyny Teca wcielili się w tradycyjne role kaszubskich kolędników, by podtrzymać tradycję chodzenia od domu do domu z życzeniami i przedstawieniem wierszy i kolęd po kaszubsku. Wśród kolędników były takie postaci jak: Gwiazda, Żyd, dziad i baba, koza, bocian, śmierć czy kaszubski diabeł zwany pùrtk.
Swoje kolędowanie rozpoczęli od szkoły, gdzie odwiedzili każdą klasę. Potem poszli do najmłodszych dzieci w przedszkolu, a następnie do domów mieszkańców Czyczków. Większość odwiedzonych rodzin to te, z których pochodzą uczniowie, dlatego zawędrowali nawet do Brus Jaglii.
Rodziny z chęcią przyjmowali tych niecodziennych gości, bo jak mówi tradycja, „Na Gwiôzdkã kòżdi żdôł, żebë nizódny chëczë nie òminãła.
Zaszczytem było przyjąć kolędników, a wiązało się to z pomyślnością w kolejnym roku.
Uczniowie z Czyczków pod opieką p. Krystyny Teca, mają za sobą szereg sukcesów w turniejach tenisa stołowego. Tej jesieni rozegrali wiele meczy, które okazały się bardzo owocne.
Trzykrotnie brali udział w Turnieju Tenisa Stołowego w Kosobudach. Oto wyniki:
I.28 września 2014r.:
I m. Bartłomiej Teca z kl. VI
III m. Filip Ginter z kl. VI
III m. Magdalena Cupa z kl. VI
IV m. Marcin Krzoska z kl. VI
VI m. Anna Żychska z kl. VI
VII m. Sandra Kiedrowicz z kl. V
II.25 października 2014r.:
I m. Bartłomiej Teca z kl. VI
III m. Magdalena Cupa z kl. VI
V m. Sandra Kiedrowicz z kl. V
V m. Filip Ginter z kl. VI
VI m. Marcin Krzoska z kl. VI
III.22 listopada 2014r.:
I m. Bartłomiej Teca z kl. VI
II m. Magdalena Cupa z kl. VI
III m. Filip Ginter z kl. VI
V m. Sandra Kiedrowicz z kl. V
V m. Marcin Krzoska z kl. VI
VI m. Dominik Warnke z kl. VI
IX m. Oliwia Frymark z kl. V
Uczniowie brali też udział w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Czerska i osiągnęli następujące wyniki:
I m. Bartłomiej Teca
III m. Magdalena Cupa
III m. Filip Ginter
IV m. Anna Żychska
VI m. Marcin Krzoska
Kolejnymi rozgrywkami był Turniej Tenisa Stołowego Regionu Północnego w Chojnicach. Stamtąd również uczniowie wrócili z sukcesami:
I m. Bartłomiej Teca
II m. Filip Ginter
III m. Magdalena Cupa
VI m. Marcin Krzoska
Najwięcej emocji wywołały drużynowe rozgrywki, których wygrane umożliwiały udział w grze na kolejnych szczeblach. Rozgrywki rozpoczęły się od etapu gminnego. W Brusach drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Teca, Filip Ginter i Marcin Krzoska zajęła I miejsce, a dziewcząt w składzie: Magdalena Cupa, Anna Żychska i Sandra Kiedrowicz II miejsce.
Podczas tych rozgrywek najtrudniej było wygrać z reprezentacją Brus. Świadczy to o wzrastającym poziomie gry w tenisa stołowego dzięki Gminnej Lidze Tenisa Stołowego w Kosobudach.
Kolejnym etapem były rozgrywki powiatowe w Konarzynach. Tam wbrew pozorom chłopcom z Czyczków poszło bardzo łatwo. Wygrali wszystkie mecze i tym samym zakwalifikowali się do półfinałów wojewódzkich w Sobowidzu.
Podczas Półfinałów Wojewódzkich w Sobowidzu chłopcy znów zajęli I miejsce. Jednak tam nie było już lekko, gdyż wielu uczestników półfinałów grało w klubach i miało większe doświadczenie. Najbardziej zacięty i satysfakcjonujący mecz odbył się z miejscową drużyną. Mecz okazał się wygraną dla drużyny z Czyczków. Tamtejszy trener i jednocześnie międzynarodowy sędzia tenisa stołowego powiedział, że od 30 lat w półfinałach jeszcze nikt z tą drużyną nie wygrał. Dokonali tego chłopcy z Czyczków przechodząc do finału wojewódzkiego.
Finał odbył się w Gdyni. Było to ogromne przeżycie dla drużyny z Czyczków. Tam wszystkie drużyny były bardzo dobre, a mimo to nasi chłopcy dzielnie walczyli o III miejsce. Niestety ulegli bardziej doświadczonym zawodnikom.
Mimo to uczniowie i nauczyciel mają wielką satysfakcję, że doszli tak daleko. Razem we wszystkich rozgrywkach na etapie gminnym, powiatowym i wojewódzkim brało udział 800 szkół. Drużyna z Czyczków zajęła VI miejsce.
Gratulujemy tego sukcesu!
Dnia 5 grudnia 2014r. odbył się III Międzyszkolny Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Zalesiu. Jak co roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach wzięli udział w konkursie, walcząc o tytuł Mistrza Ortografii. Wśród najlepszych znaleźli się:
Aleksandra Januszewska – I miejsce
Bartłomiej Teca – II miejsce
Filip Ginter – III miejsce
Agata Kalaczynska – III miejsce
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
28 listopada 2014r. do Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach zawitał miły i niespodziewany gość – św. Mikołaj ze swoim pomocnikiem reniferem. Mikołaj opowiadał o swoim pochodzeniu oraz przygodach związanych ze swoim życiem i misją, jaką jest rozdawanie prezentów i pomaganie ludziom.
Uczniowie z zainteresowaniem oglądali perypetie ulubionego świętego oraz aktywnie włączali się w przedstawienie.