Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.
Drogi Uczniu,
Szanowny Rodzicu,
bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.
Już w najbliższą środę 1 września rozpoczynamy NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022
Plan dnia:
8.00 - uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Brusach. Podczas Mszy zostaną też poświęcone plecaki i przybory szkolne.
9.30 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole dla kl. 1-8.
Prosimy wszystkich uczniów, aby 1 września przynieśli reklamówki/torby, gdyż tego dnia otrzymają całe komplety podręczników.
Wychowawcy grup przedszkolnych poinformują Rodziców o godzinach rozpoczęcia podczas zebrań.
W kwietniu przystąpiliśmy do drugiego etapu projektu „Tradycyjny Sad”. Oprócz posadzenia drzew i roślin towarzyszących, zadaniem, które mieliśmy do wykonania było zaprojektowanie materiałów promujących nasz projekt. W celu promowania naszych działań rozpoczęliśmy prace od zaprojektowania ulotki i plakatu oraz prezentacji.
Przygotowane materiały zostały przedstawione naszym kolegom i koleżankom ze szkoły oraz nauczycielom podczas apelu w dniu 23 czerwca 2021r. W tym samym dniu odbył się również festyn w związku z Wigilią św. Jana, podczas którego przedstawiliśmy lokalnej społeczności nasz projekt oraz korzyści z powrotu do naturalnych metod prowadzenia sadu. Przygotowaną wcześniej prezentację wyświetliliśmy przy pomocy rzutnika.
Dnia 9.06.2021r. w Chojnicach na boisku Modrak przy ulicy Rzepakowej odbyły się rozgrywki Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt w piłce nożnej na szczeblu powiatu. Uczennice naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsce pokonując zawodniczki z Chojnic 4-3. Tym samym uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Pragniemy podziękować naszym uczniom i rodzicom za włączenie się w akcję "Zrzutka na książeczkę". Dzięki zebranym książkom nasi najmłodsi czytelnicy będą mogli czytać ciekawe, kolorowe i z dużymi literkami książki. Natomiast za zebrane 33 złote zakupimy nowe książeczki z grubą okładką. Dziękujemy również za gry i puzzle przeznaczone na wyposażenie naszej świetlicy szkolnej 🧩📚📖😊
28 kwietnia 2021 roku zakończyliśmy udział w projekcie „Tradycyjny Sad”. Z grantu Fundacji BOŚ posadziliśmy 5 drzew tradycyjnych odmian czereśni: czereśnię Buttnera czerwoną, czereśnię Hedelfińską oraz rośliny towarzyszące: miętę pieprzową. Przed nami jeszcze zabezpieczenie sadzonek drzew owocowych, zasilenie ich nawozem naturalnym i przygotowanie raportu. Udało nam się wykonać założone prace zgodnie z planem. Mamy nadzieję, że wszystkie posadzone rośliny będą się rozwijały w naszym sadzie wzorowo i że już niedługo każdy będzie mógł skorzystać z dobrodziejstw sadu
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji projektu :)
W ramach naszego projektu opracowaliśmy logo zespołu, ulotki promujące, prezentację oraz prowadzimy Księgę sadu. Teraz przygotowujemy raport i czekamy na wyniki.
W tym roku szkolnym znowu bierzemy udział w projekcie "TRADYCYJNY SAD". To ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.
W skład naszego zespołu projektowego wchodzi 8 osób z klasy VII: Miłosz Grabski, Zuzanna Kiedrowicz, Kinga Kiedrowska, Wiktoria Kiedrowska, Kajetan Kiedrowski, Amelia Pestka, Weronika Synak i Borys Zarębski oraz opiekun p. Agnieszka Żywicka.
Nasz zespół przyjął nazwę „CZEREŚNIOWY ŚWIAT”.
Mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć grant na powiększenie naszego sadu.
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czyczkowy „Zaboracy” oraz Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach serdecznie zapraszają do udziału w III Gminnym Przeglądzie Inscenizacji dla przedszkoli, oddziałów „0” i klas I – III na powitanie wiosny pt. „Przyszła Wiosna”
Regulamin oraz formularz zgłoszenia można pobrać tutaj:
https://drive.google.com/.../1mhV7JAfz1VkCJt35mQdvjUlrN69...
Wszelkich informacji udziela p. Agnieszka Żywicka (tel. 793 933 390, agnieszka.zywicka1@wp.pl)
Zapraszamy do udziału!!!
Mamy swój maleńki, ale jakże ważny udział w tej zbiórce na budowę szpitala. Udało się zebrać całą kwotę.
I druga dobra wiadomość. Mamy już prawie pełną kwotę na pomoc dla naszego Bresile'a również z Madagaskaru. Kto chciałby jeszcze dołączyć to jest jeszcze szansa
I miejsce - Rozśpiewani Zaboracy ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach w kategorii szkół podstawowych klas VII-VIII
III miejsce - Kaszubskie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach
Celem tej kampanii jest zaproszenie pierwszoklasistów do czytania samodzielnego, jak również ich rodziców, dziadków i opiekunów. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nasi najmłodsi czytelnicy byli bardzo szczęśliwi ze specjalnie przygotowanej dla nich książki "Pierwsze abecadło". Życzymy miłego czytania.
3 uczniów naszej szkoły zostało docenionych przez jury Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Kaszubskie EKO ART"
Są nimi:
- Marta Andrearczyk z kl. VI - II miejsce
- Julia Grzelak z kl. VIII - III miejsce
- Dominik Hebel z kl. VII - wyróżnienie.
Marta została przygotowana przez p. Katarzynę Olszewską, a Dominik i Julia przez p. Annę Pestkę. WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, NIEZALEŻNIE OD WERDYKTU GRATULUJEMY, że podjęliście się trudu nauki, a potem nagrania Waszych utworów i życzymy Wam kolejnych sukcesów.
Poniżej linki do nagrań:
https://www.ckchojnice.pl/.../wyniki-powiatowego-konkursu...
Julia Grzelak https://photos.app.goo.gl/VvA4BnET9pzSrDed8
Dominik Hebel https://photos.app.goo.gl/xuWLojbqtR7vC6Zw5
Patrycja Kiedrowska - brała udział https://photos.app.goo.gl/4S7ZdGa3F4K9MpAU7
Marta Andrearczyk https://photos.app.goo.gl/yRXMEinh3ji8EvkK8
21 października 2020 roku zakończyliśmy udział w projekcie „Tradycyjny Sad”. Posadziliśmy 5 drzew tradycyjnych odmian śliw: renkloda althana, renkloda ulena, węgierka wczesna oraz rośliny towarzyszące: bez dziki i lawendę.
W składzie naszego zespołu projektowego było 10 osób z klasy VII: Filip Dulski, Miłosz Grabski, Dominik Hebel, Zuzanna Kiedrowicz, Kinga Kiedrowska, Wiktoria Kiedrowska, Kajetan Kiedrowski, Amelia Pestka, Weronika Synak i Borys Zarębski oraz opiekun p. Agnieszka Żywicka.
Nasz zespół przyjął nazwę „Jak śliwka w kompot” i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zrobić kompot z naszych śliwek
Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego projektu