Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.
Drogi Uczniu,
Szanowny Rodzicu,
bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Podajemy link, z którego można przejść na wiele ciekawych stron edukacyjnych: https://www.juniorowo.pl/szkola-zamknieta-jak-dzieci-moga-uczyc-sie-w-domu-20-internetowych-zrodel-wiedzy-ktore-mozesz-wykorzystac/?fbclid=IwAR3eh9afsgjWvTIw5X1H5wXG-lSAmg6BT3L43QQJY75HFf3cAQVIys7C9uo
"TRADYCYJNY SAD" to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.
Realizacja projektu w naszej szkole odbywa się na zajęciach kształtujących kreatywność. Dzięki obecnemu projektowi będziemy mogli kontynuować pracę rozpoczętą przez naszych starszych kolegów w ubiegłym roku, a także dzięki temu przy szkole zostanie rozbudowany sad, który będzie służył uczniom i całej społeczności lokalnej.
W skład naszego zespołu projektowego wchodzi 10 osób z klasy VI: Filip Dulski, Miłosz Grabski, Dominik Hebel, Zuzanna Kiedrowicz, Kinga Kiedrowska, Wiktoria Kiedrowska, Kajetan Kiedrowski, Amelia Pestka, Weronika Synak i Borys Zarębski oraz opiekun p. Agnieszka Żywicka.
Nasz zespół przyjął nazwę „Jak śliwka w kompot”, ponieważ jesteśmy pozytywnie nastawieni do celów, które sami sobie wyznaczyliśmy i chcemy je zrealizować, a pracując w grupie poradzimy sobie z wszystkimi zadaniami.
Cały zespół z zapałem przystąpił do międzyszkolnej rywalizacji. Opracowaliśmy logo grupy oraz została stworzona prezentacja na temat tradycyjnych odmian śliw.
Prof. Gruszczyk-Kolczyńska w swoich publikacjach często podkreśla, że dziecko musi obcować z matematyką nie tylko w ławce szkolnej, ale przede wszystkim dotykać jej na żywo, dlatego w ramach utrwalenia poznanych wiadomości pierwszaki stworzyły swój sklepik, w którym sprzedawały, kupowały, wydawały resztę , a nawet mogły ważyć na starej wadze. Emocji z przygotowaniem jak i samym działaniem było co nie miara, jednak efekt uśmiechniętych buzi oraz ogromnego skupienia mówił sam za siebie, że fajna jest taka matematyka😁😁😁
Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach, które miały nam uświadomić jak ważne jest zdrowe odżywianie. Badaliśmy co dzieje się z chipsami po zjedzeniu. Dziś wiemy, że chipsy tworzą nam w brzuchu sklejoną kulę, pepsi niszczy nasze szkliwo zębne, a od środka kruszy nasze kości, wszystkie wody smakowe, które uwielbiają dzieci mają ogromną ilość szkodliwych cukrów, a zupki chińskie mają w sobie tylko chemię i rozkładają się w naszych jelitach do 8 lat. Dzięki formie warsztatowej uczniowie mogli samodzielnie doświadczać i eksperymentować.
Dzielimy się radosną informacją. 2 naszych uczniów przeszło kolejny etap konkursu biblijnego i zakwalifikowało się do etapu finałowego, który odbędzie się 25 kwietnia w Pelplinie. Są nimi Kajetan Kiedrowski z kl. 6 oraz Paweł Pestka z kl. 8. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.
Przygotowali nową akcje "KLUB KSIĄŻKI". W Kąciku czytelniczym będą oni organizować spotkania raz w miesiącu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 marca br. Zapraszają osoby, które lubią czytać i chcieliby zaprezentować swoją przeczytaną książkę oraz dowiedzieć się o nowościach literackich.
Będą mogli z niej korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły.Gra niezwykle rozwija wyobraźnię i świetnie integruje zespół klasowy. Skąd to wiemy - sprawdziliśmy!
W naszej szkole również. Każdy kto miał ochotę zjeść smacznego pączka zrobionego przez życzliwą p. Gosię, mógł w ten sposób włączyć się w akcję pomocy dla Madagaskaru. Pieniądze zostaną przekazane na budowę szpitala w Antsirananie na Madagaskarze. Zbiórkę można wesprzeć na https://zrzutka.pl/szpitalantsiranana
Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję składamy ogromne podziękowania.