Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.
Drogi Uczniu,
Szanowny Rodzicu,
bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.
Tym razem zadaniem konkursowym było nagranie audiobooka wybranej książki. My wybraliśmy książkę pt. Realni wirtualni. Czapka, okulary i tajemnica kodu QR. Porusza ona problem, który w dzisiejszych czasach jest częstszy niż nam - dorosłym, mogłoby się wydawać, czyli hejtu w internecie. Autorka Magda Maciak na przykładzie fabularyzowanej historii Martyny, Huberta i Józka przestrzega przed zagrożeniami, jakie mogą czekać na dzieci w sieci, m.in. zwraca uwagę na problem kradzieży tożsamości w świecie wirtualnym, uzależnienia od bycia online oraz pozornej bezkarności internetowych hejterów. Sam proces tworzenia był inspirujący i pozwolił nam doskonalić umiejętności lektorskie oraz pracę z edycją dźwięku. Konkurs pokazał nam, że literatura w formie dźwiękowej może być naprawdę magiczna. Choć nie obyło się bez tremy, towarzyszył nam uśmiech i poczucie satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.
Choć konkurencja jest duża, liczymy na Wasze wsparcie. Trzymajcie za nas kciuki! 🙂 Ogłoszenie wyników już za miesiąc!
Księgarnia Tuliszków - umiecie w konkursy! 🤩💛
Towarzyszyli im wychowawcy i nauczyciele, a o pracy samorządowej i działaniu wydziałów urzędu opowiedziała gościom sekretarz Gminy Brusy Mariola Rodzeń oraz poszczególni dyrektorzy i inspektorzy. Uczniowie klas 7-8 przy tej okazji realizowali tematy lekcji z zakresu doradztwa zawodowego.
Kto powiedział, że język polski nie może być połączony z matematyką, chemią i przyrodą? Udowodniliśmy, że może! Klasa VIII miała okazję wziąć udział w Literackim Escape Roomie przygotowanym na podstawie książki M. Widmarka "Antykwariat pod Błękitnym Lustrem", który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Emocje, współpraca, łamigłówki i trochę naukowej magii – to wszystko sprawiło, że zwykła lekcja stała się przygodą rodem z najlepszych powieści sensacyjnych. Na pewno chcemy to powtórzyć! 🥰
Serdeczne podziękowania dla wyjątkowych nauczycielek z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Leśnie - Pani Eweliny Mikołajczyk i Marty Sumionki oraz ambitnej uczennicy kl. VII Konstancji Miszewskiej.
Poniżej grafik:
- poniedziałek, godziny popołudniowe, ul. Główna od szkoły w kierunku ul. Chełmowskiej
- wtorek, godziny popołudniowe, ul. Lipowa
- czwartek, godziny poranne, ul. Główna od szkoły w kierunku Dino.
Podczas lekcji bibliotecznej młodzież dowiedziała się o poszczególnych podziałach księgozbioru w bibliotece oraz nauczyli się sami rozróżniać sygnaturę książek. Na sam koniec ich zadaniem było samodzielne wyszukanie danej książki korzystając z naszego katalogu książek dostępnego na stronie internetowej CKiB. Trzeba przyznać że poradzili sobie z tym zadaniem świetnie! 📚☺️
W październiku 2024 roku 10 uczniów naszej szkoły wzięło udział w I etapie konkursu matematyczno-informatycznego AleMózgi.
Do II etapu awansowali:
Wiktoria Kulesza z klasy III
Igor Rafiński z klasy VI
Seweryn Chełmowski z klasy VIII
Hanna Gierszewska z klasy VIII
Gratulujemy sukcesu naszym uczniom – w konkursie wzięło udział przeszło 500 szkół i ponad 10.000 uczniów z całej Polski!!! Trzymamy kciuki za powodzenie w II etapie, który odbędzie się w marcu przyszłego roku.
Teraz rozpoczynamy 3-miesięczną części edukacyjną. W tym czasie uczniowie będą mieli możliwość nauki programowania w języku Python.
Więcej informacji o konkursie i zadania z etapu szkolnego można znaleźć pod adresem https://www.alemozgi.pl/
Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny oraz doskonalenie umiejętności ortograficznych wśród dzieci i młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło wielu uczestników z różnych szkół, a poziom był niezwykle wysoki. Nasza reprezentacja zaprezentowała się znakomicie, zdobywając czołowe miejsca.
Szczególne gratulacje dla:
- Mileny Kiedrowicz za zajęcie I miejsca,
- Ingi Ebertowskiej za zajęcie II miejsca,
- Igora Rafińskiego za zajęcie I miejsca,
- Mai Lubińskiej za zajęcie III miejsca
i Karoliny Grzelak za wyróżnienie.
W ramach Programu Nauka dla Ciebie, który realizowaliśmy w 2024 roku, przyjazd Planetobusu do naszej szkoły. W ramach podziękowania za zaangażowanie otrzymaliśmy pomoc dydaktyczną w postaci Zestawu Edukacyjnego: „Modułowe Pracownie Przyrodnicze – Moduł ENERGIA”. Jest to narzędzie, które umożliwia prowadzenie zajęć z różnych przedmiotów z wykorzystaniem metody badawczej. Zestaw jest bezpłatny, całkowity koszt pokrywa Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Celem konkursu było: popularyzacja matematyki, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia, rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.
Laureatami w kategorii klas 1 - 3 zostały:
I Kinga Meller
II Nina Meller
III Kornelia Lewinska III Daria Lewińska
Laureatami w kategorii klas 4 - 6 zostali:
I Milena Kiedrowicz
II Robert Spierewka
III Malwina Hamerska
Laureatami w kategorii klas 7 - 8 zostały:
I Emilia Kiedrowska
II Magdalena Drobińska
Gratulujemy zwycięzcom! 🥇🥈🥉
Program nauki zajęć przyrodniczych przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, które dopiero zaczynają swoją przygodę z przyrodą oraz jej tajnikami.. Dzieci w okresie przedszkolnym są prawdziwymi badaczami przyrody i łatwo wzbudzić w nich zaciekawienie otaczającym środowiskiem naturalnym. Ważne jest, aby w tym okresie miały bezpośredni kontakt z przyrodą. Dziecko powinno oglądać, szukać, zbierać, porządkować, porównywać, mierzyć, liczyć, obserwować, eksperymentować. Poprzez aktywny i bezpośredni kontakt z naturą i jej zjawiskami, dziecko może obserwować przyrodę, szukać, zbierać i porządkować eksponaty, badać zjawiska zachodzące w środowisku naturalnym i eksperymentować. Dzięki tym działaniom ma szansę w pełni poznać i polubić otaczający je świat.
Konkurs przyciągnął wielu uczniów z klas I-VIII, którzy mieli okazję wykazać się starannością, estetyką oraz precyzją w pisaniu. Komisja oceniała prace pod względem czytelności, proporcji liter oraz ogólnej estetyki zapisu. Po trudnych obradach jury wyłoniło trzech laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Milena Kiedrowicz z klasy IV, drugie miejsce zdobył Robert Spierewka z klasy V, a trzecie miejsce przypadło Oliwii Szyszce z klasy VI. Wyróżniono również Karolinę Grzelak oraz Maję Lubińską. Z klas I-III nagrodzono prace Marceliny Kniter i Julii Spierewki.
Po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród Pani Natalia Dulek podziękowała wszystkim za tak liczny udział oraz zachęciła do dalszego rozwijania umiejętności kaligraficznych. Konkurs okazał się nie tylko rywalizacją, ale także doskonałą okazją do docenienia tradycyjnej sztuki pisania.
Gratulujemy raz jeszcze. 👏