Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.
Drogi Uczniu,
Szanowny Rodzicu,
bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.
Z okazji Walentynek klasa 4 razem z rodzicami zaprasza na kiermasz pełen pyszności! 🍩🍫
Będą ciasta, babeczki, ciasteczka i inne smakołyki – wszystko domowe i przygotowane z sercem! ❤️
Bo Walentynki to idealny dzień, żeby podzielić się czymś pysznym! 😍
Do zobaczenia. 🥰
Dziś doskonalą zabawę i super dyskotekę karnawałową zafundowała nam Rada Rodziców naszej szkoły, która zadbała o poczęstunek dla naszych uczniów, oraz samorząd uczniowski z Panem Bartkiem Żychlińskim na czele, którzy serwowali nam świetną muzykę i konkursy. Był też gość specjalny, odwiedził nas MIŚ, który również świetnie odnalazł się w naszym towarzystwie. 🐻🐻🐻
Nie, nie to tylko geografia. Z klasą VII, cofnęliśmy się nieco w czasie i wróciliśmy do czasów PRL, gdzie dominowała gospodarka centralnie sterowana, uczniowie zgromadzili przedmioty, które wówczas produkowano, a znajdują się one w ich rodzinnych domach. Niektóre z nich okazały się bardzo cenne…inne bardzo sentymentalne….,po dyskusji, wymianie spostrzeżeń, mamy porównanie do dzisiejszej, produkcji zupełnie innych przedmiotów, w gospodarce wolnorynkowej, która jest dobrze znana uczniom.
Okazuje się, że nasze domy, domy naszych dziadków, są bardzo cenne, nie tylko, w rzeczy materialne ale także przeżycia i wspominania.Mogą nas zabrać w sentymentalną podróż, do czasów, w których nasza młodzież nie miała okazji żyć ale mogą się dowiedzieć wielu cennych informacji od dziadków, rodziców…
Zajęcia z kompetencji społecznych wzmacniające więzi, pozytywne emocje i wsparcie 🤗
Klocki LEGO® education Steam Park to wspaniały sposób na wprowadzenie przedszkolaków w świat programowania i nauki przez zabawę. Zajęcia z ich wykorzystaniem są niezwykle angażujące i rozwijające dla dzieci w tym wieku 😀
Wszechstronna wiedza przyrodnicza, umiejętność rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt, a także systematyczność i wytrwałość w działaniu to tylko niektóre z cech, które wyróżniają uczestników gminnego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła szóste miejsce w składzie Hanna Gierszewska, Karolina Jażdżewska, Paweł Pałubicki.
Poniżej przedstawiamy rezultaty czwartkowej rywalizacji.
Miasto i Gmina Brusy:
Wiktoria Drzewicka, Marcelina Meller, Eliza Januszewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach – 180 pkt
Anna Bielińska, Ignacy Stasiak, Adam Kin ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach – 165 pkt
Jan Bembenek, Mateusz Lewiński, Anna Kobus ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Chełmach – 162 pkt
Martyna Czarnowska, Dominika Lemańczyk, Iga Kossak Główczewska ze Szkoły Podstawowej w Leśnie – 154 pkt
Szymon Warsiński, Dominika Warsińska, Nikola Stoltman ze Szkoły Podstawowej w Lubni – 152 pkt
Paweł Pałubicki, Hanna Gierszewska, Karolina Jażdżewska ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach – 130 pkt
Laura Janikowska, Julia Werochowska, Martyna Miszewska ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach – 121 pkt
Zuzanna Zblewska, Kinga Kloskowska ze Szkoły Podstawowej w Czapiewicach – 95 pkt
1. Osoby ubiegające się o przyjęcie dziecka na zajęcia dodatkowe zobowiązane są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego (link: AsystentEFS oraz złożenia kompletu dokumentów rekrutacyjnych w sposób określony w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie do wyczerpania limitu miejsc.
2. Nauczyciele/nauczycielki ubiegający o udział w projekcie w zakresie
wzrostu kompetencji i kwalifikacji zawodowych zobowiązani są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego (link: AsystentEFS oraz złożenia kompletu dokumentów rekrutacyjnych w sposób określony w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie do wyczerpania limitu miejsc.
3. Dokumenty rekrutacyjne oraz Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie dostępne są:
- w szkołach uczestniczących w projekcie,
- na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brusach: Gmina Brusy - Aktualności.
4. Lista szkół uczestniczących w projekcie dostępna jest w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
5. Złożenie kompletu dokumentów rekrutacyjnych nie jest jednoznaczne z przyjęciem dziecka na zajęcia/ nauczyciela bądź nauczycielki. Warunki i kryteria naboru uczestników określone są w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie.
6. Wyniki naboru uczestników projektu dostępne będą w danej szkole uczestniczącej w projekcie.
🟦🟨 🟥 "GMINA BRUSY STAWIA NA EDUKACJĘ" - NABÓR UCZESTNIKÓW PROJEKTU Gmina Brusy - Gminny Zarząd Oświaty w Brusach ogłasza nabór dzieci uczęszczających do szkół z terenu gminy Brusy oraz nauczycieli/nauczycielek pracujących w szkołach na terenie gminy Brusy w ramach projektu pod nazwą: „Gmina Brusy stawia na edukację” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021 – 2027.
🟦 Osoby ubiegające się o przyjęcie dziecka na zajęcia dodatkowe zobowiązane są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego AsystentEFS oraz złożenia kompletu dokumentów rekrutacyjnych w sposób określony w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, w dniach od 1 września 2024 roku do 20 stycznia 2025 roku.
🟦 Nauczyciele/nauczycielki ubiegający o udział w projekcie w zakresie wzrostu kompetencji i kwalifikacji zawodowych zobowiązani są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego AsystentEFS oraz złożenia kompletu dokumentów rekrutacyjnych w sposób określony w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, w dniach od 1 września 2024 roku do 20 stycznia 2025 roku.
🟨 Dokumenty rekrutacyjne oraz Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie dostępne są w szkołach uczestniczących w projekcie oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brusach: https://www.brusy.pl/component/k2/artykul/16850-gmina-brusy-stawia-na-edukacje-nabor-uczestnikow-projektu
🟨 Lista szkół uczestniczących w projekcie dostępna jest w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
🟥 Złożenie kompletu dokumentów rekrutacyjnych nie jest jednoznaczne z przyjęciem dziecka na zajęcia/nauczyciela bądź nauczycielki. Warunki i kryteria naboru uczestników określone są w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
🟥 Wyniki naboru uczestników projektu dostępne będą w danej szkole uczestniczącej w projekcie.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Dziś odbyła się wyjątkowa Wigilia klasy 8, która przebiegła w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Wspólnie spędzony czas wypełniony był rozmowami, życzliwością i świątecznym nastrojem. Poczuliśmy magię zbliżających się Świąt.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie wspaniałego poczęstunku, który uczynił nasze spotkanie jeszcze bardziej wyjątkowym.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, radości, rodzinnego ciepła oraz spełnienia marzeń. Niech nadchodzący Nowy Rok przyniesie wiele sukcesów i szczęśliwych chwil!
Wesołych Świąt!
Od Mikołajek w naszej szkole trwała zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez sekcję charytatywną Szkolnego Koła Wolontariatu. W prowadzenie zbiórki zaangażowali się szczególnie uczniowie kl. 4.Z zebranych środków udało się zakupić prezenty dla 3 rodzin z naszej szkoły.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serce na innych i potrafią dzielić się z potrzebującymi.
W tym tygodniu w ramach zajęć Projekt Lektura uczniowie na lekcjach j.polskiego przenieśli się do domku hobbita z powieści J.R.R.Tolkiena. Razem zbudowali "norę", aby w niej pracować i analizować lekturę. Wspólna praca w nietypowym miejscu dała wspaniałe rezultaty. Zajęcia przeprowadziła K. Olszewska.
Co oznacza zwrot "koń trojański"? Dlaczego bogowie ukarali Syzyfa? Te i wiele innych zagadek czekało na uczniów klasy V podczas zajęć z j.polskiego. Każda poprawna odpowiedź prowadziła do następnej ukrytej w szkole wskazówki. Świetna zabawa była jednocześnie utrwaleniem mitologicznej wiedzy. Zajęcia przeprowadziła K. Olszewska.