Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.
Drogi Uczniu,
Szanowny Rodzicu,
bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.
REGULAMIN KONKURSU MATEMATYCZNO-PLASTYCZNEGO
„Matematyczny wszechświat”
I. Organizator
Organizatorem Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Matematyczny wszechświat” jest Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, Anna Błaszkowska. Konkurs odbywa się przy wsparciu merytorycznym nauczycieli matematyki, fizyki, plastyki.
II. Cele konkursu
1. Popularyzacja matematyki.
2. Propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
3. Rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego
myślenia.
4. Rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.
III. Rodzaj konkursu
1. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Obejmuje przedmioty: matematykę, fizykę, geografię i plastykę/sztukę.
2. Uczniowie przystępują do konkursu indywidualnie.
IV. Zasady konkursu
1. W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I – III, IV – VI, VII - VIII Szkoły Podstawowej im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
2. Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej
na temat „Matematyczny wszechświat”.
3. Każdy uczestnik Konkursu wykonuje własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracę
na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej),
w formacie A3.
4. Każdy uczestnik Konkursu nadaje tytuł swojej pracy, dodatkowo może dodać krótki opis.
5. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację prac w dowolnej formie (wraz z danymi osobowymi autorów).
6. Uczestnictwo w Konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
VII. Komisja Konkursowa i ocena prac konkursowych
1. Komisję Konkursową powołuje organizator Konkursu.
2. W skład Komisji Konkursowej wchodzą:
- nauczyciele matematyki, fizyki, plastyki
3. Do zadań Komisji należy: kwalifikowanie złożonych prac, ich ocena oraz wyłonienie zwycięzców i wyróżnionych.
4. Prace konkursowe zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:
- klasy I-III
- klasy IV - VI
- klasy VII-VIII
5. Prace ocenione będą pod względem: zgodności z tematem, kreatywności w realizacji tematu i zastosowanych technik, walorów artystycznych i estetycznych.
6. Prace należy składać u Pani Anny Błaszkowskiej, do 20.11.2024r.
7. Nagrody wręczone zostaną 6.12.2024r. w szkole, po przedstawieniu Mikołajkowym.
Gmina Brusy stawia na przedszkolaków – to program, do którego w tym roku przystąpiła nasza szkoła. W ramach projektu, dzieci przedszkolne, biorą udział w następujących zajęciach: język angielski, zajęcia z języka kaszubskiego, wczesne wspomaganie, gimnastyka korekcyjna, programowanie, zajęcia przyrodnicze, zajęcia matematyczne, zajęcia z kompetencji społecznych, logopedia, projekty edukacyjne.
To już 21 lat bł. ks. Józef jest patronem szkoły i czuwa nad jej całą społecznością. Dlatego świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej w kościele w Męcikale, któremu również patronuje bł. ks. Józef. Mszę Świętą koncelebrowali ks. prałat Zdzisław Wirwicki i ks. Rafał Grot.
Po Mszy Świętej nastąpiła modlitwa i złożenie kwiatów przy kapliczce w miejscu narodzin błogosławionego, a następnie w świetlicy wiejskiej odbyła się akademia, w której poruszono ważny temat uzależnień. Akademię przygotowali uczniowie kl. 5 i 6 pod kierunkiem p. Katarzyny Olszewskiej. Po niej nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursach: biegu, konkursie wiedzy, konkursie plastycznym oraz rodzinnym konkursie matematycznym na grę planszową o bł. ks. Józefie. Na koniec wszyscy skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.
Bł. Józefie Jankowski - módl się za nami.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku w Bytowie – średniowiecznej warowni, gdzie uczniowie mieli okazję poznać bogatą historię regionu oraz zobaczyć zbiory muzealne.
Następnie uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach artystycznych, podczas których malowali słoiki, tworząc unikalne ozdoby. Zabawa z farbami i kreatywność dzieci pozwoliły na stworzenie pięknych pamiątek.
Po drodze odwiedziliśmy Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie, gdzie uczniowie mieli okazję poczuć się jak ich pradziadkowie i zobaczyć zgromadzone zbioru.
Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Kościerzynę, gdzie zwiedziliśmy urokliwe zakątki miasta i poznaliśmy jego historię oraz spotkaliśmy się z Remusem i Aleksandrem Majkowskim. Był to pełen emocji i atrakcji dzień, który z pewnością pozostanie w pamięci uczestników!
Dzień przed odpustem parafialnym, czyli 31 października o godz. 15.30 spotkamy się na sali gimnastycznej (wejście od Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach) by wspólnie się bawić w strojach ulubionych świętych. Nie zabraknie zabaw, konkurencji i nagród pod opieką Marcin Majkowski All in One - Liczy się dobra zabawa oraz Sióstr Zmartwychwstanek😇 Zaproszenie kierowane nie tylko do najmłodszych 😇 Natomiast wieczorem do kościoła parafialnego na godz. 19.00 zapraszamy na WIECZÓR ŚWIĘTYCH, gdzie wspólnie wraz z zespołem Ad Dominum pomodlimy się przy relikwiach świętych i przygotujemy się do uroczystości 😇 Wspólnie spędźmy wigilię Wszystkich Świętych 😇 Do zobaczenia!
Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 11 października. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia w świetlicy wiejskiej. Obejrzeliśmy zabawne przedstawienie o tym, jak wyczarować idealnego nauczyciela, przygotowane przez uczniów klasy VII pod kierunkiem wychowawczyni, p. Ani Błaszkowskiej. Aktorzy odegrali swoje role z wielkim zaangażowaniem.
Następnie Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom, nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły.
Nieprzypadkowo koncert zakończył się występem orkiestry dętej. Bł. ks. Józef Jankowski będąc w Collegium Marianum w Wadowicach również należał do szkolnej orkiestry. Koncert poprowadzili Mikołaj Rydygier i Marta Czarnowska, którym serdecznie dziękujemy. Wykonawcami byli: Krzysztof Gradowski, Julia Rogala, zespół Ad Dominum oraz orkiestra dęta z Osowa pod przewodnictwem Pana Józefa Baczyńskiego. Im również składamy wyrazy uznania. Podziękowania też dla Szymon Teca za nagłośnienie i oświetlenie oraz dla Koła Gospodyń Wiejskich Czyczkowianki oraz Szkolnego Koła Wolontariatu za przygotowanie poczęstunku dla wykonawców.
Przez 3 minione dni uczniowie naszej szkoły włączyli się w prowadzenie nabożeństwa różańcowego w kościele parafialnym w Brusach. Dziękujemy przede wszystkim za modlitwę 🙏📿oraz za zaangażowanie, również ze strony rodziców/dziadków, którzy pojechali ze swoimi dziećmi.
Uczniowie bardzo sprawnie ewakuowali się ze szkoły.
Wczoraj w naszej szkole odbył się XXI Bieg Przełajowy im. bł. ks. Józefa Jankowskiego, w którym udział wzięli zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie starszych klas szkoły podstawowej. To wydarzenie, upamiętniające naszego patrona, Błogosławionego Ks. Józefa Jankowskiego, który swoją postawą i oddaniem służył innym, jest dla nas nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także okazją do uczczenia jego pamięci. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne, aktywne spędzenie czasu oraz zaangażowanie. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i cieszymy się, że razem podtrzymujemy tę piękną szkolną tradycję!