Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.
Drogi Uczniu,
Szanowny Rodzicu,
bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku w Bytowie – średniowiecznej warowni, gdzie uczniowie mieli okazję poznać bogatą historię regionu oraz zobaczyć zbiory muzealne.
Następnie uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach artystycznych, podczas których malowali słoiki, tworząc unikalne ozdoby. Zabawa z farbami i kreatywność dzieci pozwoliły na stworzenie pięknych pamiątek.
Po drodze odwiedziliśmy Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie, gdzie uczniowie mieli okazję poczuć się jak ich pradziadkowie i zobaczyć zgromadzone zbioru.
Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Kościerzynę, gdzie zwiedziliśmy urokliwe zakątki miasta i poznaliśmy jego historię oraz spotkaliśmy się z Remusem i Aleksandrem Majkowskim. Był to pełen emocji i atrakcji dzień, który z pewnością pozostanie w pamięci uczestników!
Dzień przed odpustem parafialnym, czyli 31 października o godz. 15.30 spotkamy się na sali gimnastycznej (wejście od Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach) by wspólnie się bawić w strojach ulubionych świętych. Nie zabraknie zabaw, konkurencji i nagród pod opieką Marcin Majkowski All in One - Liczy się dobra zabawa oraz Sióstr Zmartwychwstanek😇 Zaproszenie kierowane nie tylko do najmłodszych 😇 Natomiast wieczorem do kościoła parafialnego na godz. 19.00 zapraszamy na WIECZÓR ŚWIĘTYCH, gdzie wspólnie wraz z zespołem Ad Dominum pomodlimy się przy relikwiach świętych i przygotujemy się do uroczystości 😇 Wspólnie spędźmy wigilię Wszystkich Świętych 😇 Do zobaczenia!
Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 11 października. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia w świetlicy wiejskiej. Obejrzeliśmy zabawne przedstawienie o tym, jak wyczarować idealnego nauczyciela, przygotowane przez uczniów klasy VII pod kierunkiem wychowawczyni, p. Ani Błaszkowskiej. Aktorzy odegrali swoje role z wielkim zaangażowaniem.
Następnie Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom, nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły.
Nieprzypadkowo koncert zakończył się występem orkiestry dętej. Bł. ks. Józef Jankowski będąc w Collegium Marianum w Wadowicach również należał do szkolnej orkiestry. Koncert poprowadzili Mikołaj Rydygier i Marta Czarnowska, którym serdecznie dziękujemy. Wykonawcami byli: Krzysztof Gradowski, Julia Rogala, zespół Ad Dominum oraz orkiestra dęta z Osowa pod przewodnictwem Pana Józefa Baczyńskiego. Im również składamy wyrazy uznania. Podziękowania też dla Szymon Teca za nagłośnienie i oświetlenie oraz dla Koła Gospodyń Wiejskich Czyczkowianki oraz Szkolnego Koła Wolontariatu za przygotowanie poczęstunku dla wykonawców.
Przez 3 minione dni uczniowie naszej szkoły włączyli się w prowadzenie nabożeństwa różańcowego w kościele parafialnym w Brusach. Dziękujemy przede wszystkim za modlitwę 🙏📿oraz za zaangażowanie, również ze strony rodziców/dziadków, którzy pojechali ze swoimi dziećmi.
Uczniowie bardzo sprawnie ewakuowali się ze szkoły.
Wczoraj w naszej szkole odbył się XXI Bieg Przełajowy im. bł. ks. Józefa Jankowskiego, w którym udział wzięli zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie starszych klas szkoły podstawowej. To wydarzenie, upamiętniające naszego patrona, Błogosławionego Ks. Józefa Jankowskiego, który swoją postawą i oddaniem służył innym, jest dla nas nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także okazją do uczczenia jego pamięci. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne, aktywne spędzenie czasu oraz zaangażowanie. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i cieszymy się, że razem podtrzymujemy tę piękną szkolną tradycję!
4 października 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Krystynę Teca. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
♟♟♟ 1 października 2024r. odbyły się Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach.
Drużyna dzieci zajęła I miejsce w Gminie Brusy. Gratulujemy!!! 😊👏
W Igrzyskach Dzieci szkołę reprezentowali:
- Jan Kłopotek
- Aleksander Kulesza
- Igor Rafiński
- Marcelina Teca
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:
- Seweryn Chełmowski
- Hanna Gierszewska
- Hubert Hamerski
- Krystian Kiedrowicz
Opiekunem obu drużyn była p. Agnieszka Żywicka. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju oraz życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! ♛♜♟
Dzisiaj 7.10.2024r. na boisku sportowym w Czyczkowach odbyła się jesienna edycja Gminnej ligi piłki nożnej roczników 2012 i młodsi. W turnieju zagrało 9 reprezentacji szkół z naszej Gminy.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: SP Leśno🥇
II miejsce: SP Czyczkowy🥈
III miejsce: SP 2 Brusy🥉
IV miejsce: SP Lubnia
V-IX miejsca: SP 1 Brusy, SP Wielkie Chełmy, SP Kosobudy, SP Zalesie, SP Czapiewice
Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale 🏆🥇🥈🥉
Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i sportową rywalizację. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na wiosnę🖐️
„Im większa miłość tu na ziemi, tym większe szczęście w niebie. I tu na ziemi ten jest szczęśliwszy, kto więcej kocha Boga. Tu na ziemi bez miłości Bożej żaden, choćby największy czyn nic nie znaczy, a z miłością najmniejszy nawet akt ma wartość nieskończoną....
Chcę zdobyć dla Boga wiele, wiele dusz,, chcę być wielkim apostołem, ale jest to możliwe tylko przy wielkiej miłości Boga...
Nie zadowala mnie być drugim Chrystusem tylko podczas Mszy Świętej, chcę Nim być zawsze. A to możliwe będzie wtedy, gdy będę kochał Boga nade wszystko miłością doskonałą. Pragnę kochać Boga nad życie. Oddam je chętnie w każdym czasie, ale bez gorącej i wielkiej miłości Boga nie chciałbym iść na drugi świat. Jeżeli mi Pan Bóg tego daru w ciągu życia nie użyczy, ufam, że mi go da przy śmierci, byle tylko pragnienie tego nigdy we mnie nie przygasło, ale stale wzrastało.
Proście Boga, żeby serce moje wyzute z miłości własnej, zawsze było otwarte na przyjęcie łaski Jego; żebym nigdy nie zapomniał składać Mu z siebie ofiary, bo ofiara rodzi miłość; żebym zawsze jak najwięcej korzystał z ofiary Mszy Świętej, gdzie będę najbliżej przedmiotu ukochanego i gdzie Bóg najwięcej daru miłości użyczyć mi pragnie.
Proście dla mnie o miłość, a o wszystko prosić dla mnie będziecie. I ja prosić będę o ten dar dla Was i dla wszystkich, których mi Pan Bóg na niwie Swojej powierzy.
Zdaje mi się, że w mojej pracy kapłańskiej miłość Boża będzie najgłówniejszym tematem. To mój program". (Suchary, 23 lipca 1936r. - fragmenty listu napisanego na 11 dni przed przyjęciem święceń kapłańskich)
Zamek Książ, ostani punkt naszej wycieczki na południe Polski. Książ - Fürstenstein, a w latach 1945–1947 „Książno”– zabytkowy zamek w kompleksie zamkowym, zlokalizowany w wałbrzyskiej dzielnicy Książ na Pogórzu Wałbrzyskim, będący częścią Książańskiego Parku Krajobrazowego. Jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce (po Zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu). Znajduje się na Szlaku Zamków Piastowskich. Zobaczyliśmy również podziemia zamku, których przeznaczenie do dzisiejszego dnia owiane są tajemnicą. Ponadto pomimo nie sprzyjającej pogody, mieliśmy okazję zobaczyć panoramę Gór Sowich.
Wroclaw, dzień drugi naszej wycieczki. Dziś podeszliśmy do zwiedzania bardzo naukowo…Kolejką gondolową„Polinka” - całoroczna kolej gondolowa we Wrocławiu, kursująca nad Odrą pomiędzy głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego, a Geocentrum przy ul. Na Grobli, pojechaliśmy zwiedzić Hydropolis: Unikatowe centrum wiedzy o wodzie łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Zaczerpnęliśmy informacji i wiedzy z dziedzin: biologii, chemii, fizyki, geografii i obszernej wiedzy hydrologicznej.
Kolejnym punktem naszego spaceru był Ogród Japoński we Wrocławiu to miejsce z bogatą symboliką i historią, a spacer po nim ma przynieść nowe doznania i ukojenie.
Z założenia jest ogrodem kontemplacyjnym i spacerowym ze ścieżką prowadzącą kolejno po elementach wodnych, pawilonie ceremonii picia herbaty oraz innych altanach i mostkach, z których rozpościera się zawsze ciekawy widok na drobiazgowo zaplanowany krajobraz. Pierwszy ogród w tym miejscu powstał już w 1913 roku w ramach Wystawy Stulecia, a ten, który możemy oglądać w tej chwili, oddany został dla publiczności 1999 roku po renowacji niemalże całkowitych zniszczeń spowodowanych przez „powódź stulecia” w 1997 roku.
Na koniec dnia był wymarzony czas wolny na zakup pamiątek.
Naszą trzydniową wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Panoramy Racławickiej, muzeum służące ekspozycji obrazu pod tym samym tytułem,następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto we Wrocławiu:
Ostrów Tumski (dawniej osobna wyspa) – najstarsza, zabytkowa część Wrocławia zasiedlona co najmniej od IX wieku, swój rozwój zawdzięcza dogodnemu położeniu, gdyż był to najwygodniejszy punkt przekraczania Odry.
Rynek ze Starym Ratuszem, Nowym Ratuszem, Piwnicą Świdnicką i Browarem Spiż – jeden z największych rynków staromiejskich w Europie o wymiarach 205 na 175 m2. Otaczające budynki reprezentują style różnych epok.
Wyspa Piasek znajduje się w obrębie historycznego starego miasta. Znajduje się tu kościół Najświętszej Marii Panny. Już we wczesnym średniowieczu przebiegał przez wyspę główny trakt w kierunku północ-południe; Kamienice „Jaś i Małgosia”.