Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.
Drogi Uczniu,
Szanowny Rodzicu,
bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.
Nasze reprezentacje w igrzyskach dzieci dziewcząt i chłopców zajęły 1 miejsca 🥇, uzyskując tym samym możliwość reprezentowania naszej gminny na zawodach powiatowych. Natomiast w Igrzyskach młodzieży drużyna chłopców zajęła 2 miejsce, a dziewcząt 3 miejsce🥉🥉. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏 🏓
Spektakl odbył się 5 listopada w szkole, gdzie młodzi aktorzy zaprezentowali swoją interpretację II części tego dzieła, znanego z głębokiej refleksji nad losem ludzkim, winą i karą.
Występ przygotowany przez uczniów wzbudził podziw widowni, wśród której znaleźli się zarówno nauczyciele, rodzice, jak i rówieśnicy. Młodzi aktorzy włożyli dużo pracy w zrozumienie i oddanie atmosfery dramatu romantycznego, dbając o odpowiednią charakteryzację, kostiumy oraz gesty i mimikę oddające emocje postaci. Na uwagę zasługiwały również efekty dźwiękowe i dekoracje, które pomogły stworzyć nastrój tajemnicy oraz podkreśliły mistyczny charakter utworu.
Całość przedstawienia pozwoliła widzom wczuć się w atmosferę „Dziadów” i docenić ponadczasowość dzieła Mickiewicza. Dzięki pracy i zaangażowaniu klasy VIII, spektakl stał się nie tylko ciekawą lekcją literatury, ale także wzruszającym doświadczeniem, które z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczestników i widzów.
Za organizację i koordynację przedstawienia odpowiedzialna była pani Natalia Dulek.
Pani Martyna przybliżyła uczniom swoją ścieżkę zawodową, oraz jak można w życiu wykonywać przyjemne z pożytecznym w ramach wykonywanego zawodu. Dziękujemy Pani Martynie za poświęcony czas oraz cenne rady na przyszłość.
Swoją wizytę rozpoczęli od modlitwy za ofiary Katynia i wojen przy dębach pamięci. Potem na cmentarzu odwiedzili groby znanych naszej społeczności zasłużonych osób, m.in. Jana Karnowskiego, Józefa i Jadwigi Chełmowskich, Roberta Jankowskiego - ojca bł. ks. Józefa czy byłej dyrektor naszej szkoły ś.p. Marii Frymark. Nie zapomnieli też o uczennicy Brygidzie Żychskiej i Aleksandrze Drzewickiej. Był też czas, by wspólnie pomodlić się przy grobach członków rodzin uczniów. Dziękujemy rodzicowi p. Stanisławowi za transport.
Naszą szkołę reprezentowały: Anna Formella i Agata Warnke z kl. IV, Michalina Kiedrowska z kl. V, Malwina Hamerska i Oliwia Szyszka z kl. VI oraz Hanna Gierszewska z kl. VIII. Jury w składzie: Grzegorz Szlanga, Grażyna Jaszewska oraz Janina Kosiedowska wyróżniło występ Ani z wierszem Juliana Tuwima "Dwa wiatry". Wszystkim naszym uczestniczkom serdecznie gratulujemy! ✨
Dziękujemy wolontariuszom przeprowadzającym zbiórkę i wszystkim ofiarodawcom. Pieniądze już zostały przelane na konto misjonarzy werbistów, a telefony wysłane. Dziękujemy!
Wszystko za sprawą pokazu muzyki etnicznej 🎤🎼🪈🪘🪕🪇. Odbył się również drużynowy konkurs na rozpoznawanie nazw tych egzotycznych nazw instrumentów po ich dźwięku.
Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły, za umożliwienie obejrzenia pokazu oraz za sfinansowanie go ze środków rady.
REGULAMIN KONKURSU MATEMATYCZNO-PLASTYCZNEGO
„Matematyczny wszechświat”
I. Organizator
Organizatorem Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Matematyczny wszechświat” jest Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, Anna Błaszkowska. Konkurs odbywa się przy wsparciu merytorycznym nauczycieli matematyki, fizyki, plastyki.
II. Cele konkursu
1. Popularyzacja matematyki.
2. Propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
3. Rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego
myślenia.
4. Rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.
III. Rodzaj konkursu
1. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Obejmuje przedmioty: matematykę, fizykę, geografię i plastykę/sztukę.
2. Uczniowie przystępują do konkursu indywidualnie.
IV. Zasady konkursu
1. W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I – III, IV – VI, VII - VIII Szkoły Podstawowej im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
2. Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej
na temat „Matematyczny wszechświat”.
3. Każdy uczestnik Konkursu wykonuje własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracę
na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej),
w formacie A3.
4. Każdy uczestnik Konkursu nadaje tytuł swojej pracy, dodatkowo może dodać krótki opis.
5. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację prac w dowolnej formie (wraz z danymi osobowymi autorów).
6. Uczestnictwo w Konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
VII. Komisja Konkursowa i ocena prac konkursowych
1. Komisję Konkursową powołuje organizator Konkursu.
2. W skład Komisji Konkursowej wchodzą:
- nauczyciele matematyki, fizyki, plastyki
3. Do zadań Komisji należy: kwalifikowanie złożonych prac, ich ocena oraz wyłonienie zwycięzców i wyróżnionych.
4. Prace konkursowe zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:
- klasy I-III
- klasy IV - VI
- klasy VII-VIII
5. Prace ocenione będą pod względem: zgodności z tematem, kreatywności w realizacji tematu i zastosowanych technik, walorów artystycznych i estetycznych.
6. Prace należy składać u Pani Anny Błaszkowskiej, do 20.11.2024r.
7. Nagrody wręczone zostaną 6.12.2024r. w szkole, po przedstawieniu Mikołajkowym.
Gmina Brusy stawia na przedszkolaków – to program, do którego w tym roku przystąpiła nasza szkoła. W ramach projektu, dzieci przedszkolne, biorą udział w następujących zajęciach: język angielski, zajęcia z języka kaszubskiego, wczesne wspomaganie, gimnastyka korekcyjna, programowanie, zajęcia przyrodnicze, zajęcia matematyczne, zajęcia z kompetencji społecznych, logopedia, projekty edukacyjne.
To już 21 lat bł. ks. Józef jest patronem szkoły i czuwa nad jej całą społecznością. Dlatego świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej w kościele w Męcikale, któremu również patronuje bł. ks. Józef. Mszę Świętą koncelebrowali ks. prałat Zdzisław Wirwicki i ks. Rafał Grot.
Po Mszy Świętej nastąpiła modlitwa i złożenie kwiatów przy kapliczce w miejscu narodzin błogosławionego, a następnie w świetlicy wiejskiej odbyła się akademia, w której poruszono ważny temat uzależnień. Akademię przygotowali uczniowie kl. 5 i 6 pod kierunkiem p. Katarzyny Olszewskiej. Po niej nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursach: biegu, konkursie wiedzy, konkursie plastycznym oraz rodzinnym konkursie matematycznym na grę planszową o bł. ks. Józefie. Na koniec wszyscy skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.
Bł. Józefie Jankowski - módl się za nami.