Działania pedagoga szkolnego skierowane są przede wszystkim na pomoc uczniom, a także wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców.
Drogi Uczniu,
Szanowny Rodzicu,
bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. Z myślą o tym udostępniliśmy wirtualną skrzynkę bezpieczeństwa, dzięki której możecie przesyłać do nas anonimowe sygnały o konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach.
Publikujemy filmik nagrany w czasie obchodów Tygodnia Patrona w minionym roku szkolnym, zmontowany przez naszych uczniów: Nikodema Neumanna i Pawła Szyszkę pod okiem p. dyr. Krystyny Teca.
👏👏👏👏👏 Konkurs haftu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, prace uczestników są na bardzo wysokim poziomie i właśnie praca Arona została doceniona i wyróżniona I miejscem. Gratulujemy Aronowi i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i całą społeczność szkolną na Wigilię Jana - tym razem zbiega się ona z końcem roku szkolnego dlatego Msza Święta będzie również z tej okazji.
Były występy dla Rodziców, spotkanie z Panią Joanną Majkowską pracownikiem Nadleśnictwa, która opowiedziała nam o pomniku przyrody jakim jest Dąb Łokietka, wspólne grillowanie, układanie puzzli z ukrytym portretem, przeciąganie liny.Odbyły się mecze piłki nożnej dzieci kontra rodzice oraz mamusie kontra tatusiowieDziękujemy Nadleśnictwu Przymuszewo za udostępnienie miejsca spotkania.
Na kaszubskim w naszej szkole dzień dziecka trwa najdłużej! 🖤 💛 Klasa 6 i 7 spędziła kaszubską noc w szkole, podczas której poznawali kaszubskie bóstwa. Oprócz nauki, był również czas na zabawę i oglądanie filmów 💪
Ostatni dzień wycieczki - Dzień Dziecka
Dzień ten rozpoczęliśmy od pakowania i pożegnania z domem góralskim Hanusia.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wadowicach, by zwiedzić Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, (w nim w ciekawy, multimedialny sposób poznaliśmy życie naszego wielkiego świętego) oraz pomodlić się w kościele przy chrzcielnicy, przy której Karol Wojtyła został ochrzczony.
Na uczniów czekała też słodka niespodzianka z okazji Dnia Dziecka w postaci lodów lub kremówek.
To była bardzo udana wycieczka.
Wycieczka ta była po części finansowana z ministerialnego programu #PoznajPolskę
Trzeci dzień wycieczki upłynął na edukacji i relaksie. Podczas spaceru ścieżką koronami drzew uczniowie nabyli wiedzę przyrodniczą i geograficzną. Mogli zobaczyć szczyty polskie i słowackie a także pokonać kolejne bariery lękowe poprzez wejście na siatkę umieszczoną na 32m. wysokości.
Kolejny punkt to czas wypoczynku i relaksu w aquacity w Popradzie.
W drodze powrotnej był czas na edukację muzyczną, a to za sprawą Muzeum Karola Szymanowskiego Willa Atma w Zakopanem. Uczniowie poznali życiorys słynnego polskiego kompozytora i pianisty odznaczonego pośmiertnie przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego.
Na koniec był też czas wolny na słynnych Krupówkach, by zakupić pamiątki.
Pierwszy dzień wycieczki na południe Polski był ucztą duchową i fizyczną. Pierwszym miejscem zatrzymania była duchowa stolica Polski - Jasna Góra. Po całonocnej podróży uczestniczyliśmy we Mszy Świętej (dziś święto NMP Matki Kościoła) i odsłonięciu obrazu. Spacer wokół jasnogórskich murów przy wschodzącym słońcu był dobrym sposobem na przebudzenie i orzeźwienie. W kolejnej części dnia przebudzenie nie było już potrzebne dzięki adrenalinie wywoływanej dzięki atrakcjom w energylandii.
Wieczorem dotarliśmy na miejsce noclegu gdzie spożyliśmy obiadokolację i zakwaterowaliśmy się.
Ten dzień był bardzo udany. Pogoda i bezpieczeństwo dopisały.
Aż 3 naszych uczniów zostało nagrodzonych za swoje prace:
W kat. 7-9 lat- Zosia Wardyn i Kacper Rafiński z kl. I zajęli III miejsce.
Kat. 10-12 lat - Igor Rafiński otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy talentu plastycznego i osiągniętego sukcesu.
We wtorek 23 maja, uczniowie klas I-III pod opieką p. Ireny Daniels, p. Elżbiety Rzeźnik, p. Grażyny Zdolskiej, p. Weroniki Gawin, p. Anny Rudnik uczestniczyli w wycieczce do Torunia. W czasie zwiedzania dzieci poznały Starówkę miasta, odwiedziły Planetarium, Dom Kopernika, Teatr Baj Pomorskich oraz Muzeum Piernika. Na koniec dzieci zakupiły pamiątki oraz słynne Toruńskie Pierniki. 🙂🙂🙂
Tam odbyły się warsztaty 🧇🧇 "Ogniste wafle",🧇🧇 które poprowadził p. Krzysztof Gradowski. Poznaliśmy historię wafla, placka oraz gofra, następnie przygotowaliśmy smaczne gofry. Po zajęciach w Chacie kaszubskiej odwiedziliśmy P.Rudnik i P. Teca w Brusach Jagliach, którzy ugościli nas pysznymi amerykanami oraz wspólną zabawą. Na końcu oglądaliśmy zwierzęta gospodarskie. Dziękujemy serdecznie za miłe przyjęcie.
Celem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa rolnego i poznanie pracy rolnika. Pani Katarzyna oprowadziła nas po gospodarstwie i opowiedziała o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli, jak również mogły zobaczyć zwierzęta hodowlane. Bardzo dziękujemy za słodki poczęstunek i poświęcony czas.
Następnie Zuchy skorzystały z gościnności Państwa Formella, gdzie również czekało na nich mnóstwo atrakcji. Bardzo dziękujemy!!!
Warsztaty poprowadził p. Krzysztof Gradowski. Efektem warsztatów były pyszne gofry oraz uzyskany certyfikat. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom CKiB oraz Chaty Kaszubskiej za przeprowadzenie zajęć oraz kaszubską życzliwość i gościnność.
Po warsztatach udaliśmy się do Państwa Rudnik, gdzie czekały na nas zabawy na świeżym powietrzu, słodki poczęstunek oraz spotkanie ze zwierzętami gospodarskimi. Bardzo dziękujemy!!!
Obejrzeliśmy cały warsztat, dowiedzieliśmy się jakie są zasady bezpieczeństwa przy pracy.Następnie razem z Panem Pawłem tworzyliśmy piękną drewnianą doniczkę, w nagrodę za wytrwałą pracę otrzymaliśmy słodkości. Na śniadanie udaliśmy się do Państwa Skiba, tam czekały na nas zabawy ruchowe na placu zabaw oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy uprzejmie Państwu Krzoska oraz Państwu Skiba za bardzo miłe i serdeczne przyjęcie naszej grupy.